Michael Bolton przeszedł nagłą operację mózgu. Co dalej z karierą artysty?

i

Autor: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News Co dolega Michaelowi Boltonowi?

Michael Bolton przeszedł nagłą operację mózgu. Co dalej z karierą artysty?

2024-01-08 11:33

W piątek 5 stycznia legendarny wokalista Michael Bolton zamieścił w swoich social mediach noworoczny wpis. Artysta zdradził w nim, że 2023 rok był dla niego naprawdę trudny, a to ze względu na nagłe i bardzo poważne problemy zdrowotne. Muzyk musiał przejść pilną operację mózgu - co dalej z karierą Boltona?

Michael Bolton to legendarny amerykański wokalista i autor tekstów. Karierę rozpoczął w połowie lat 70., początkowo dając się poznać światu jako utalentowany muzyk heavy metalowy i hard rockowy. Największą sławę artysta zyskał w kolejnej dekadzie, gdy zmienił nieco swoje brzmienie i zaczął nagrywać pop rockowe ballady, z How Am I Supposed to Live Without You, How Can We Be Lovers?, Love Is a Wonderful Thing, Missing You Now i oczywiście kultowym już coverem When a Man Loves a Woman na czele. Muzyk wciąż pozostawał niezwykle aktywny w świecie muzyki - w 2023 roku ukazały się dwa jego albumy: Spark of Light i Christmas Time.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Problemy zdrowotne Michaela Boltona

Artysta, który już w przyszłym miesiącu skończy 71 lat, zamieścił 5 stycznia w swoich social mediach wpis z noworocznymi życzeniami dla fanów. Muzyk poinformował w nim, że ostatni, 2023 rok był dla niego pod wieloma względami istotny - okazuje się, że tuż przed wakacjami u Michaela Boltona wykryty został guz mózgu, a lekarze natychmiast skierowali go do koniecznego zabiegu. Muzyk zaznacza, że zabieg przebiegł dobrze i zakończył się pełnym sukcesem.

Choć muzyk wraca do siebie przy wsparciu najbliższych, to poinformował równocześnie, że na chwilę obecną musi zrobić sobie drobną przerwę od muzyki, w szczególności od koncertowania. Bolton obiecuje przy tym fanom, że zrobi co w jego mocy, by wrócić na scenę jak najszybciej się da.