Mężczyzna wypadł za burtę podczas rejsu Headbangers Boat. Zespół Lamb of God wydał oświadczenie

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Tragedia po metalowym rejsie

Mężczyzna wypadł za burtę podczas rejsu Headbangers Boat. Zespół Lamb of God wydał oświadczenie

2023-11-06 10:28

We wtorek 31 października rozpoczął się rejs Headbangers Boat. Wydarzenie przebiegało przez żadnych problemów przez kilka dni, aż do piątku 3 listopada. Tego dnia doszło do tragicznego zdarzenia - za burtę wypadł jeden z uczestników rejsu. Odbyła się akcja poszukiwawcza, a oświadczenie w sprawie wydał zespół Lamb of God.

Headbangers Boat to zupełnie wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów heavy metalowego grania. Jest to czarterowy rejs, za organizację którego odpowiada firma Sixthman we współpracy z Norweską linią Cruise Line i któru wypłynął z Miami na Florydzie, kierując się do Nassau na Bahamach. Głównymi gwiazdami wydarzenia byli w tym roku m.in. Lamb of God, Testament i Hatebreed. Cała impreza przebiegała przez żadnych problemów i zdarzeń, aż do piątku 3 listopada.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Mężczyzna wypadł za burtę podczas rejsu

Tego dnia doszło do tragicznego zdarzenia - 41-letni uczestnik rejsu wypadł za burtę łodzi. Operatorzy statku i amerykańska straż przybrzeżna natychmiast rozpoczęły poszukiwania. Niestety, po dziewięciu godzinach bezskutecznych działań, zostały one przerwane, a rejs wrócił do Miami na Florydzie. 

Zespół Lamb of God wydał oświadczenie

Oświadczenie w sprawie wydała główna gwiazda i współorganizator wydarzenia. Zespół Lamb of God nie ukrywa, że zmaga się z ogromnym skutkiem z powodu zaistniałej sytuacji. Grupa przesłała także wyrazy wsparcie w kierunku rodziny zmarłego mężczyzny.

Formacja nie zamierza jednak zaniechać tego projektu ze względu na tegoroczne tragiczne zdarzenie. Już 5 listopada ogłoszono, że Headbangers Boat powróci w przyszłym roku, a zagrają na nim, poza oczywiście Lamb of God, Poison The Well, At the Gates, Soulfly, Exodus czy Napalm Death.