Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti

rockowe newsy

Metallica zagrała pierwsze koncerty w 2024 roku! Niespodzianki na setlistach!

2024-05-27 10:12

Metallica od ponad roku jest w trakcie najnowszej trasy koncertowej, promującej krążek "72 Seasons". Po krótkiej przerwie Panowie wznowili występy i właśnie zagrali pierwsze w tym roku pokazy! Wielkimi krokami legenda thrash metalu zmierza do Warszawy - jak obecnie wyglądają koncerty? Czy coś ciekawego pojawiło się na setlistach?

W kwietniu ubiegłego roku Metallica powróciła po siedmioletniej przerwie wydawniczej i zaprezentowała światu swój najnowszy krążek. 72 Seasons spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem środowiska, a co najważniejsze fanów i fanek formacji, a już krótko po premierze ta wyruszyła w promującą ją trasę koncertową. "M72 World Tour" ma naprawdę szczególną formę - zespół w każdym państwie, do którego przyjeżdża gra dwa koncerty, a na każdym prezentuje zupełnie inną setlistę. Szczególne jest także ustawienie sceny - słynna "Snake Pit" położona jest w centrum każdego stadionu czy areny.

Trasa wielkimi krokami zbliża się do Polski! Przypominamy, że Metallica zaprezentuje się rodzimym wielbicielom i wielbicielkom już 5 i 7 lipca na warszawskim PGE Narodowym. Koncerty to jednak nie wszystko! Legenda thrashu już ogłosiła szczegóły sobotnich atrakcji - jednym słowem czeka nas cały weekend pod hasłem "Metallica"!

ZOBACZ TAKŻE: Metallica ogłasza "Warsaw Takeover"!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Metallica wznowiła trasę!

Po dość sporej przerwie, zespół wznowił "M72 World Tour". Metallica zawitała do Europy, by w Monachium w Niemczech zaprezentować kolejną odsłonę serii pokazów. Pierwszy koncert w tym roku Panowie zagrali w piątek 24 maja, prezentując tego dnia setlistę, na którą złożyło się szesnaście kawałków, w tym otwierający cały pokaz klasyk Whiplash, ale też m.in. debiutujący na trasie numer Of Wolf and Man czy For Whom the Bell Tolls, Lux Æterna, Orion, Nothing Else Matters, Sad but True oraz zamykający cały występ Master of Puppets. Nastroju wszystkim nipopsuła nawet pogoda - tego dnia ta wyjątkowo nie dopisała zebranym na miejscu, a James, Lars, Kirk i Robert grali w ulewie!

Równie ciekawie, szczególnie zerkając na setlistę, prezentował się drugi koncert weekendu w Monachium. W niedzielę 26 maja Metallica po raz pierwszy na tej trasie zagrała klasyk Hit the Lights, a pierwszy raz na żywo wybrzmiała kompozycja Inamorata, czyli najdłuższy utwór w całej karierze zespołu, trwający aż jedenaście minut i dziesięć sekund! Tego wieczoru formacja postawiła również na cover, a ze sceny wybrzmiał utwór Breadfan, wykonywany w oryginale przez zespół Budgie.

Metallica - setlista z koncertu w Monachium, 24 maja 2024 roku

 1. Whiplash
 2. For Whom the Bell Tolls
 3. Of Wolf and Man (debiut na trasie)
 4. The Memory Remains
 5. Lux Æterna
 6. Too Far Gone?
 7. Fade to Black
 8. Shadows Follow
 9. Orion
 10. Nothing Else Matters
 11. Sad but True
 12. The Day That Never Comes
 13. Hardwired
 14. Fuel
 15. Seek & Destroy
 16. Master of Puppets

Metallica - setlista z koncertu w Monachium, 26 maja 2024 roku

 1. Creeping Death
 2. Harvester of Sorrow
 3. Hit the Lights (debiut na trasie)
 4. Ride the Lightning
 5. 72 Seasons
 6. If Darkness Had a Son
 7. Welcome Home (Sanitarium)
 8. Inamorata (debiut na żywo)
 9. The Call of Ktulu
 10. No Leaf Clover
 11. Wherever I May Roam
 12. Moth Into Flame
 13. Fight Fire With Fire
 14. Breadfan (Budgie cover)
 15. One
 16. Enter Sandman

Oto kawałki Metalliki, które poruszają trudne, ale ważne tematy:

Listen on Spreaker.