Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti

rockowe newsy

Metallica ogłasza "Warsaw Takeover"! Oto, co będzie się działo w sobotę 6 lipca

2024-05-12 20:04

Mocne ogłoszenie dla wszystkich fanów i fanek Metalliki! Grupa powoli przygotowuje się do wizyty w naszym kraju, gdzie już za dwa (!) miesiące zagra aż dwa koncerty na warszawskim PGE Narodowym. Okazuje się jednak, że to nie wszystko! Grupa przygotowała coś bardzo specjalnego dla polskich fanów i fanek na dzień wolny od występów, czyli sobotę 6 lipca!

Metallica wciąż kontynuuje koncertową promocję swojego ubiegłorocznego albumu 72 Seasons. Przypominamy, że z okazji wydania krążka formacja wyruszyła w monumentalną trasę koncertową, która odbywa się w trybie tzw. "No Repeat Weekend". Oznacza to, że legenda thrashu w każdym kraju, do którego przyjeżdża, gra dwa koncerty, a na każdym prezentuje inną setlistę!

Wyczekiwane polskie pokazy w ramach "M72 World Tour" zbliżają się wielkimi krokami! Metallica wystąpi na warszawskim PGE Narodowym już 5 i 7 lipca! A co z dniem pomiędzy, czyli sobotą 6 lipca? Również będzie się działo!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

"Warsaw Takieover" Metalliki!

Formacja właśnie ogłosiła, że sobota 6 lipca między koncertami upływać będzie pod hasłem "Warsaw Takeover", czyli serią niezwykle ekscytujących wydarzeń!

Pierwszym będzie "Metallica Film Fest", który rozpocznie się o godzinie 11:00 w warszawskim Multikinie. W jego ramach zaplanowano pokaz trzech filmów: Cliff 'Em All, Cunning Stunts i Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico. Bilety na pokaz dostępne są TU.

Cliff ‘Em All - to pierwsze nagranie video Metalliki stanowi hołd dla zmarłego pierwszego basisty Cliffa Burtona.  Jest to dowód uznania dla jego niesamowitego talentu i naprawdę wyjątkowej osobowości, jaką był. “Cliff ‘Em All” przedstawia nagrania z koncertów od 1983 do 1986 roku i wyróżnia go to, że jest to jedyne „oficjalne” wydanie DVD/wideo prezentujące genialną grę Burtona.  Oryginalne nagranie na VHS zostało wydane w 1987 r. (DVD ukazało się w 1999 r.).

Cunning Stunts - wydany w 1998 roku film „Cunning Stunts” został nakręcony w Fort Worth w Teksasie w dniach 9–10 maja 1997 roku podczas trasy koncertowej „Poor Touring Me”, która promowała „Load” (i ostatecznie „Re-Load”). To była era, w której Metallica nadal przekraczała granice zarówno pod względem muzycznym, jak i koncertowym, czego dowodem jest ten film.

Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico - trzy noce w Mexico City ze 155 000 szalonych fanów zespołu Metallica! Każdego wieczoru była inna setlista, zespół zagrał aż 34 piosenki! Ten zestaw DVD został wydany w krajach hiszpańskojęzycznych dopiero w 2009 roku (wydano także wydanie brazylijskie w języku portugalskim). Materiał został nakręcony przez wieloletniego współpracownika Metalliki, Wayne’a Ishama.

W tym samym miejscu o 17:30 będzie miało miejsce spotkanie autorskie z brytyjskim fotografem Rossem Halfinem, wokół jego kultowej książki Metallica: The Black Album in Black & White.

Fotograf Ross Halfin współpracuje z Metalliką od czterdziestu lat. Jego najnowsza oficjalna książka – Metallica. The Black Album in Black & White - upamiętnia jeden z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów i zawiera klasyczne i wcześniej niepublikowane zdjęcia. Halfin był z zespołem podczas nagrywania albumu w hollywoodzkim studiu One on One oraz podczas długiej trasy koncertowej. Zapraszamy na spotkanie autorskie (w języku angielskim), podczas którego będzie możliwość zadawania pytań. Bilety na spotkanie dostępne są TU.

Wisienką na torcie będzie koncertowy wieczór w Proximie, który wystartuje o godzinie 18:30, a na którym zaprezentują się The Legacy i Rusty Head. Pierwszy z zespołów funkcjonujący na scenie razem od ponad roku wykonuje covery utworów Iron Maiden i on jako pierwszy rozgrzeje publiczność zgromadzoną w Proximie. Następnie na scenie wystąpią muzycy z zespołu Rusty Head, którzy regularnie koncertują od 25 lat. Rusty Head przygotowują na tę specjalną okazję niepowtarzalny, ponad dwugodzinny set utworów Metalliki.

Bilety na koncerty można zakupić TU oraz w dniu koncertu w klubie.

Sprawdź się w quizie o Metallice:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?
Listen on Spreaker.