James Hetfield

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News

Wiadomości

James Hetfield skomponował sporo muzyki w ostatnich miesiącach. "Dla mnie to jak oddychanie"

Metallica w ostatnich latach ograniczyła liczbę koncertów. To oznacza, że muzycy mają więcej wolnego czasu. James Hetfield ten czas poświęca na komponowanie. Wokalista i gitarzysta zespołu zaszywa się w swoim pokoju i tworzy! W ostatnich miesiącach Hetfield zdecydowanie nie próżnował.

James Hetfield non stop komponuje

Formacja Metallica właśnie rozpoczyna tegoroczną trasę koncertową po Europie (w lipcu muzycy przyjadą na dwa występy do Warszawy). W jej ramach zespół będzie promował album "72 Seasons", który ukazał się na rynku w ubiegłym roku.  

Grupa w ostatnich latach ograniczyła liczba koncertów. Muzycy mają więc więcej czasu na inne aktywności. James Hetfield, wokalista i gitarzysta Metalliki, przyznał, że wolny czas spędzał m.in. na komponowaniu w domu. 

Metallica idzie w ekologię!

Jeździłem na nartach, wspinałem się po górach – w Kolorado, gdzie się znajdujemy, leżało mnóstwo śniegu, więc sezon był dobry – i pisałem mnóstwo muzyki. Gram na gitarze praktycznie codziennie. Muszę. To jest jak oddychanie. Mam mały pokój w piwnicy z komputerem, paroma gitarami, a także innym sprzętem. To miejsce, w którym odżywiam swoją duszę. Mogę tam wejść i po prostu grać oraz pisać. Nie tyle ćwiczyć, co po prostu tworzyć – powiedział, w wywiadzie dla "Metallica Report", Hetfield. 

Frontman Metalliki opowiedział ponadto o swoim podejściu do tworzenia. – Zawsze pojawiają się pomysły. Inspiruje mnie najróżniejsza muzyka. Nawet spędzenie czasu z Eltonem Johnem i Berniem Taupinem było dla mnie czymś w rodzaju rzucenia wyzwania. Oglądając film "Rocketman", widziałem, jak oni tworzyli. Elton jest wizjonerem, wystarczy, że Bernie ustawi przed nim zestaw tekstów, i muzyka po prostu się pojawia, co jest dla mnie dziwne. Ja bardziej praktykuje podejście Tony’ego Iommiego. Buduję wszystko wokół riffu

Hetfield dodał także, że jest bardzo wdzięczny za to, że jego "maszyna z pomysłami" nigdy nie przestaje działać. 

Metallica ponownie w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Przypomnijmy, że oba występy będą się różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny. 

W tym roku muzycy Metalliki odwiedzą także: Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhagę, Oslo, Clisson oraz Madryt. Nie we wszystkich tych miastach będą jednak grać dwa koncerty w ramach "M72 World Tour". 

Oto najlepsze albumy w dorobku Metalliki: