Metallica opublikowała fragment legendarnego koncertu z Rosji. Tak zespół świętuje 30-lecie 'Black Albumu'

i

Autor: screen: https://youtu.be/b8Yi1wFzKsE

Metallica za żelazną kurtyną - premiera książki o koncertach zespołu w Polsce w latach 80-tych

2021-07-15 14:05

Koncerty Metalliki w Polsce zawsze budziły wiele emocji, jednak pierwsze wydarzenia, który odbyły się w latach 80-tych, cały czas budzą wiele ciekawości. Powstała nawet książka, która opisuje te wyjątkowe wydarzenia w naszym kraju. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Występy Metalliki w Polsce, zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wyprzedając się praktycznie w kilka chwil. Tak samo było w latach 80-tych, gdy zespół przyjechał do nas po raz pierwszy i mówiło się, że to odważne występy za żelazną kurtyną. Teraz pojawi się książka, która opisuje te ważne wydarzenia. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Metallica za żelazną kurtyną - premiera książki o koncertach zespołu w Polsce w latach 80-tych

Książka pod tytułem 'Metallica Poland 1987: Behind The Iron Curtain', ma opisywać koncerty, które odbyły się 10 i 11 lutego 1987 roku w katowickim Spodku. Książka ma trafić do sprzedaży jesienią 2021 i jak opisuje ją wydawca:

Publikacja, na którą oczekiwano latami. Kulisy wyjątkowych koncertów zespołu Metallica w lutym 1987 roku w Katowicach w barwnych opowieściach świadków wydarzeń. Muzyków, pracowników trasy, promotorów i dziennikarzy. Wspomnienie koncertów zespołu Metallica za żelazną kurtyną w 1987 roku w Polsce to nie tylko niezwykła książka, ale i album fotograficzny z blisko setką niepublikowanych fotografii muzyków i fanów.

Autorem książki jest Mateusz Żyła, a książka pojawi się nakładem Riedel Art 2021.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu