Metallica coveruje Thin Lizzy! Jak brzmi akustyczna wersja “Borderline?

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Metallica w nowej wersji Thin Lizzy

Metallica coveruje Thin Lizzy! Jak brzmi akustyczna wersja “Borderline?

2022-12-29 12:24

Metallica ma na koncie cały album, na który złożyły się świetne covery. Legenda thrash metalu bardzo lubi sięgać po kompozycje innych artystów i nadawać im zupełnie nowego charakteru. Tym razem zespół wziął na warsztat klasyczny numer z repertuaru Thin Lizzy - jak brzmi “Borderline” w wersji akustycznej?

Metallica ma na koncie całą masę legendarnych, autorskich kompozycji. Członkowie grupy nie boją się jednak sięgać także po utwory innych artystów. W 1987 roku ukazała się EP-ka “The $5.98 E.P. – Garage Days Re-Revisited”, na którą złożyły się wyłącznie covery heavy metalowych i punk rockowych kawałków z lat 70. i 80. Jedenaście lat później Metallica wydała cały album z coverami, zatytułowany “Garage Inc. To właśnie z tej płyty pochodzi wyjątkowa, metalowa wersja klasycznej pieśni “Whiskey in the Jar”, którą spopularyzowała formacja Thin Lizzy. Teraz, po latach James, Lars, Kirk i Robert sięgnęli po kolejną piosenkę z repertuaru tej grupy.

Metallica coveruje Thin Lizzy! Jak brzmi akustyczna wersja “Borderline?

W nocy z 16 na 17 grudnia czasu polskiego Metallica zagrała charytatywny koncert “All Within My Hands”. W ramach akustycznej części setu, grupa zagrała własną wersję utworu “Borderline”, który tu nabrał wręcz bluesowego charakteru. Co ciekawe, w warstwie tekstowej utwór opowiada o rozpadzie związku, a po jego wykonaniu James oddał hołd zmarłemu wokaliście Thin Lizzy, Philowi Lynottowi, za to, że napisał kompozycję o jego życiu. W sieci jest już dostępne oficjalne wideo z tego występu - sprawdź je poniżej!

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?