Metallica zadebiutowała na żywo z Lux Æterna! Jak brzmi nowy singiel w wersji live? [WIDEO]

i

Autor: Materiały prasowe Metallica zagrała na żywo najnowszy singiel

Metallica zadebiutowała na żywo z "Lux Æterna"! Nie obyło się bez komplikacji! [WIDEO]

2022-12-19 12:43

Na to czekało wielu fanów Metalliki - grupa nareszcie, po raz pierwszy, zagrała swój najnowszy singiel na żywo! Jak zapowiedź krążka "72 Seasons", czyli kawałek "Lux Æterna" brzmi na żywo? W sieci dostępne są urywki nagrań z charytatywnego koncertu "All Within My Hands - sprawdź je poniżej!

Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 będzie należał do Metalliki. Po kilku latach muzycznej ciszy, legendarna formacja wydała zupełnie nowy singiel - mowa oczywiście o elektryzującym kawałku Lux Æterna. Naiwiązujący do metalowego brzmienia lat 80. numer oficjalnie zapowiedział najnowszy, bardzo wyczekiwany album grupy. Płyta została zatytułowana 72 Seasons i ukaże się już 14 kwietnia 2023 roku, wiadomo także, że wydawnictwo będzie promowane na wyjątkowej trasie koncertowej. W ramach M72 World Tour zespół zagra w każdym Państwie, do którego zawita, dwa koncerty, na każdy występ złoży się inny set. W ramach serii koncertów Metallica zawita także do Polski, stanie się to jednak dopiero w 2024 roku.

Metallica zadebiutowała na żywo z "Lux Æterna"! Jak brzmi nowy singiel w wersji live?

W nocy z piątku na sobotę, o godzinie 2:30 czasu polskiego, Metallica wystąpiła w ramach koncertu charytatywnego "All Within My Hands". Zespół, wraz z zaprzyjaźnionymi artystami - zespołem Greta Van Fleet St. Vincent, zagrał, by zebrać środki na utworzoną przez siebie fundację. Gdy tylko ogłoszono informację o występie, fani mieli nadzieję na to, że to właśnie na nim odbędzie wyczekiwana premiera live najnowszego numeru - tak też się stało!

Set Metalliki podzielony był na dwie części: akustyczną i elektryczną. W ramach tej pierwszej zespół zagrał premierowo dwa covery - Borderline Thin Lizzy It's Killing Me UFO. W połowie drugiej części, formacja zagrała premierowy singiel. Niestety, nie obyło się bez komplikacji - Metallika zaliczyła falstart ze względu na problemy z perkusją. Na nagraniach dostępnych w sieci widać Larsa, który nagle przerywa występ i przywołuje do siebie członka ekipy technicznej, by ten usunął usterkę instrumentu. Fani nie kryją jednak zachwytu nad tym, jak Lux Æterna wypada na żywo. Jeszcze przed wykonaniem numeru, James wprowadził uczestników koncertu w odpowiedni nastrój:

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Zaczynaliśmy to wszystko na Zoomie. Covid. Już niedługo wyjdzie nowy album. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani i pomyśleliśmy, że jest to tak wyjątkowy koncert, że właśnie tutaj zagramy „Lux Æterna”, który jest pierwszym singlem z niego. Po raz pierwszy zagramy to tutaj na żywo. Co ty na to? - mówił Hetfield do publiczności.

Koncert "All Within My Hands"

Wydarzenie okazało się sukcesem. Całość otworzyła grupa Greta Van Fleet, a w ramach klasyka, Nothing Else Matters Metallika połączyła siły z artystką St. Vincent. Wydarzenie poprowadził komik Jimmy Kimmel, na miejscu obecni byli także Robert Downey Jr. i deskorolkarz Tony Hawk.