Metallica pokazała materiał zza kulis teledysku do Lux Æterna! Robert Trujillo nie znał numeru podczas kręcenia klipu!

i

Autor: Screen z YouTube/Metallica Kulisy teledysku do "Lux Æterna" Metalliki

Metallica pokazała materiał zza kulis teledysku do "Lux Æterna"! Robert Trujillo nie znał dobrze numeru podczas kręcenia klipu!

2022-12-13 14:53

Dwa tygodnie minęły już od premiery wyczekiwanego, najnowszego singla Metalliki. Numer "Lux Æterna" oficjalnie zapowiedział album "72 Seasons", ukazał się do niego także oficjalny teledysk. Co działo się za kulisami klipu? Grupa podzieliła się z fanami wyjątkowym materiałem zza kulis, który zdradza kilka ciekawostek, chociażby na temat Roberta Trujillo!

Pod koniec listopada fani Metalliki dostali to, na co czekali od ponad sześciu lat. Zespół w końcu zapowiedział swój najnowszy album studyjny, zatytułowany 72 Seasons, który promować będzie na monumentalnej trasie "M72 World Tour", w ramach której grupa grać będzie w danym państwie dwa koncerty, w dwa różne dni, na które złożą się dwie zupełnie odmienne setlisty. Na sam deser formacja podzieliła się ze światem najnowszym singlem, Lux Æterna, który został bardzo gorąco przyjęty przez fanów i krytyków. Do kawałka powstał też teledysk, za kamerą którego stanął Tim Saccenti. 

Metallica pokazała materiał zza kulis teledysku do Lux Æterna"!

Teraz, dwa tygodnie po premierze kawałka, do sieci trafił materiał zza kulis, przedstawiający, co działo się podczas kręcenia teledysku. W klipie pojawia się bardzo dużo laserów, z czego żartował James Hetfield, który podchodził zbyt blisko światła i śmiał się, że będzie musiał przejść operację oczu, Kirk Hammett zaś był bardzo podekscytowany wykorzystaną technologią i z zaciekawieniem oglądał nagrania. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Robert Trujillo nie znał dobrze numeru podczas kręcenia klipu!

W pewnym momencie wideo przedstawi basistę grupy. Robert Trujillo pokazany jest, gdy mówi, że aranżacja singla zmieniła się od momentu, gdy trzy miesiące temu pracował nad nim po raz ostatni, przez co musiał ponownie przećwiczyć swoją partię. Można dzięki temu wywnioskować, że nagrania płyty miały miejsce jeszcze całkiem niedawno - zobacz pełny materiał zza kulis poniżej!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?