Metallica - co może być nie fajnego we wspólnej trasie z zespołem? Dave Wyndorf zdradza, co mu się nie podobało

i

Autor: Brittainy Newman/Associated Press/East News Koncertować z Metalliką wcale nie jest fajnie?

Metallica - co może być niefajnego we wspólnej trasie z zespołem? Dave Wyndorf zdradza, co mu się nie podobało

2022-10-31 14:18

Z pewnością nie jedna kapela na świecie marzy o tym, żeby móc koncertować z Metalliką. Taka szansa to często przepustka do większej rozpoznawalności, dużej publiczności, zupełnie nowych fanów. Okazuje się, że wszystko ma swoje dobre... i złe strony. Co może być niefajnego w koncertowaniu z Metalliką? Dave Wyndorf ma coś na ten temat do powiedzenia!

Zespół Monster Magnet to pochodzący z Red Bank w New Jersey zespół rockowy. Grupa została założona w 1989 roku przez Dave'a Wyndorfa (wokal i gitara), Johna McBaina (gitara) i Tima Cronina (wokal i perkusja). Debiutancki album formacji, zatytułowany Spine of God ukazał się w 1991 roku, przełom w popularności zespołu nadszedł w połowie lat 90, wraz z wydaniem krążków Dopes to Infinity Powertrip. To pochodzące z nich numery Negasonic Teenage Warhead Space Lord zapewniły grupie popularność, na fali której ta wyruszyła jako support na trasie "Garage Remains the Same Tour" Metalliki. Obecnie Monster Magnet ma na koncie jedenaście albumów studyjnych, z czego ostatni, A Better Dystopia, ukazał się w ubiegłym roku. 

Co może być nie fajnego w koncertowaniu z Metalliką?

Lider zespołu, Dave Wyndorf, był ostatnio gościem podcastu, poświęconego debiutanckiemu albumowi Guns N' Roses. To właśnie podczas tej rozmowy muzyk wrócił pamięcią do koncertowych zdarzeń z końca lat 90. Muzyk nie ukrywa, że wspólna trasa z Metalliką była dla jego zespołu krokiem milowym i jednym z najlepszych wydarzeń jego życia. Seria występów z legendą metalu spowodowała, że bardzo dobrze sprzedawały się albumy Monster Magnet, zespół dostał także oferty od dużych wytwórni. Okazuje się jednak, że nawet koncertowanie z takim gigantem ma swoje złe strony. Według Wyndorfa takim z pewnością jest... praktycznie brak kobiet wśród publiczności Metalliki. Czy muzyk miał na myśli względy równościowe? Oczywiście, że nie, chodziło mu o... brak potencjalnych osób do imprezowania po koncercie.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica naprawdę dała nam wielką szansę, graliśmy przed znacznie większą publicznością. I było naprawdę fajnie. Jedyną rzeczą, która nie była w tym wszystkim fajna, było to, że było tak wielu kolesi. Przejechaliśmy całą Europę Wschodnią, aż w końcu zapytaliśmy: „Gdzie są dziewczyny?”. To była Metallica, takich miała fanów, a my byliśmy przyzwyczajeni do tego, że na koncercie mamy trochę dziewczyn. Więc to była jedyna trudna część. Chodziło o to, co mamy robić po koncercie? - powiedział Dave w podcaście.

Zombie - jak dobrze znasz słynne filmy z żywymi trupami" w roli głównej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się właściciel bogatej plantacji, który chciał doprowadzić do poślubienia Madeleine Short, bohaterki filmu “Białe zombie” (1932) przez uczynienie z kobiety zombie?