Męskie Granie 2023 - bilety, miasta, zespoły. Kiedy pierwsze informacje o kolejnej edycji?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Męskie Granie 2023 - co wiadomo o kolejnej edycji?

Męskie Granie 2023 - LINE-UP! Wiadomo, jakie gwiazdy zagrają na trasie!

2023-04-26 15:07

Męskie Granie to jedno z najbardziej lubianych koncertowych wydarzeń na polskiej mapie letnich festiwali. Trasa muzyczna, przyciągająca fanów różnorodnego grania, od lat cieszy się bardzo dużą popularnością, o czym najlepiej świadczy sukces ubiegłorocznej edycji. Co wiadomo na temat tej nadchodzącej?

Historia Męskiego Grania sięga 2010 roku. To wtedy miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia, w ramach której odbyło się sześć koncertów, a jako dyrektor muzyczny wystąpił Wojciech Waglewski. Całość okazała się być bardzo dużym sukcesem, a trasa przyciągnęła bardzo duże rzesze fanów ciężkiego, rockowego grania. W kolejnych latach odbywały się kolejne edycje, a Męskie Granie bardzo szybko stało się jednym z najpopularniejszych i najważniejszych wydarzeń muzycznych na polskiej mapie letnich festiwali. Koncerty to jednak nie wszystko - nieodłącznymi elementami projektu są hymny, nagrywane przez Orkiestrę, w skład której rokrocznie wchodzą największe gwiazdy polskiej muzyki oraz albumy z zapisem najlepszych występów z trasy.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Niemalejąca popularność Męskiego Grania

Lata mijają, a wydarzenie cieszy się niemalejącą popularnością. Organizatorzy trasy uważnie obserwują zmiany, jakie zachodzą na polskim i światowym rynku i za każdym razem starają się dopasowywać format projektu i jego line-up do oczekiwań publiczności. Najlepszym tego wyrazem była ostatnia edycja Męskiego Grania, na której wystąpiły gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, reprezentujące szeroki wachlarz gatunków.

Co wiadomo na temat Męskiego Grania 2023?

Fani formatu nie ukrywają, że z niecierpliwością wyczekują informacji na temat nadchodzącej edycji wydarzenia. Zastanawiają się nad tym, kiedy ruszy sprzedaż biletów, kto wejdzie w skład tegorocznej Orkiestry, do jakich miast zawita trasa, kiedy ukaże się hymn, czy kogo będzie można usłyszeć na koncertach. Na chwilę obecną nie znamy odpowiedzi na powyższe pytania. Organizatorzy zdają sobie jednak sprawę z tego, że fani czekają i zapowiedzieli, że pierwsze informacje pojawią się już w czwartek 6 kwietnia! Tak tez się stało!

Męskie Granie 2023 - MIASTA i szczegóły tegorocznej edycji

Wiadomo już do jakich miast trasa zawita w tym roku! Będą to: Szczecin, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Żywiec. Poniżej rozpiska z datami:

  • Szczecin - 16-17 czerwca 2023, EPSD Aeroklub Szczeciński
  • Poznań - 23-24 czerwca 2023, Park Cytadela
  • Warszawa - 07-08 lipca 2023, Służewiec
  • Gdańsk - 21-22 lipca 2023,  Polsat Plus Arena
  • Kraków - 04-05 sierpnia 2023, Muzeum Lotnictwa
  • Wrocław - 11-12 sierpnia 2023, Pola Marsowe
  • Żywiec - 25-26 sierpnia 2023, Amfiteatr Pod Grojcem

Tego lata podczas 14. edycji projektu, fani najlepszej polskiej muzyki mogą spodziewać się wielu zmian – pierwszą zapowiedzią jest nowa identyfikacja wizualna. Z pewnością nie zmieni się jedno – na dwóch scenach zaprezentują się najlepsi polscy artyści, zarówno ci znani z poprzednich edycji Męskiego Grania, jak i zupełnie nowi reprezentanci młodego pokolenia. Podobnie jak w ubiegłym roku koncerty będą odbywały się w piątki i soboty. Oba dni będą miały zupełnie inny program – nie zabraknie nowości i debiutów oraz nieoczekiwanych połączeń. Męskie Granie Orkiestrę 2023, której skład ujawniony zostanie w maju, będzie można usłyszeć w każdą sobotę. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie natomiast zupełnie nowy format. Cały line-up Męskiego Grania zostanie zaprezentowany w najbliższych tygodniach.

Męskie Granie 2023 - LINE-UP

Organizatorzy poinformowali już także, jakie gwiazdy wystąpią w ramach tegorocznej edycji imprezy. Nie da się ukryć, że wygląda on naprawdę imponująco! Na Męskim Graniu 2023 zagrają m.in. Nosowska, Artur Rojek, Brodka, Daria Zawiałow, Zalewski, Fisz Emade Tworzywo, Maria Peszek, Organek z projektem "Ona", Natalia Przybysz z "Tribute to Kora", Rubens, Sorry Boys, WaluśKraksaKryzys i inni! Poniżej pełny skład.

MG Line-up

i

Autor: Materiały prasowe Męskie Granie 2023 - Line-up

Męskie Granie 2023 - kiedy rusza sprzedaż biletów?

Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się 12 kwietnia o 12.00 i potrwa do 23.59 lub do wyczerpania puli. Tego dnia bilety mogli zakupić jedynie użytkownicy Allegro posiadający usługę Allegro Smart!, Smart! Student lub Smart! na start!, wchodząc na dedykowaną stronę wydarzenia. Allegro Smart! to usługa, dzięki której każdy może cieszyć się z darmowych i nielimitowanych dostaw oraz dostępu do specjalnych okazji czy przedsprzedaży. Usługa Allegro Smart! jest płatna 59,90 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie. Do programu lojalnościowego można dołączyć na stronie: https://allegro.pl/smart. Otwarta przedsprzedaż biletów dla wszystkich fanów trasy wystartowała 13 kwietnia, również o 12.00 na eBilet.pl.

Płatność za bilety – zarówno 12, jak i 13 kwietnia – będzie możliwa wyłącznie za pomocą BLIKA, oficjalnego partnera tegorocznej trasy. Aby zapłacić BLIKIEM, potrzebny jest jedynie telefon z aplikacją mobilną banku, który go udostępnia. Ma go dziś praktycznie każdy bank w Polsce.

Bilety jednodniowe będą dostępne w cenie 239 zł, a karnety dwudniowe – w cenie 419 zł.