Megadeth - najnowszy album zespołu podbija światowe listy przebojów!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn Wielki sukces Megadeth!

Megadeth - najnowszy album zespołu podbija światowe listy przebojów!

2022-09-19 15:52

Ponad dwa tygodnie mijają od premiery najnowszego albumu Megadeth, a oznacza to, że wiadomo już, jak poradził on sobie na światowych listach przebojów. Okazuje się, że grupa może dopisać do swojej listy kolejny sukces! Krążek "The Sick, The Dying... and The Dead!" to nie tylko krytyczny, ale także komercyjny sukces!

W piątek 2 września ukazał się najnowszy, wyczekiwany, pierwszy od sześciu lat album grupy Megadeth. Krążek został zatytułowany The Sick, The Dying... and The Dead! i historia jego powstania i wydania jest dość skomplikowana. Dave Mustaine ogłosił rozpoczęcie prac nad nową płytą już rok po premierze Dystopii, tak, by mogła ona zostać wydana w 2019 roku. Niestety, właśnie w 2019 roku lider zespołu poinformował, że zmaga się z rakiem gardła, co skutecznie opóźniło prace nad nowym krążkiem. Nie pomogła także pandemia COVID-19, która uniemożliwiła także koncertowanie. Wszystko zaczęło się klarować na początku 2021 roku, kiedy to Dave zdradził nawet tytuł albumu, jednak już w maju zespół, a dokładniej współzałożyciel i basista, David Ellefson, został bohaterem skandalu, w wyniku którego został wyrzucony z Megadeth. Po zmianach w składzie, problemach z tłoczeniem płyty w końcu, we wrześniu 2022 roku ukazał się album The Sick, The Dying... and The Dead! 

Megadeth - najnowszy album zespołu podbija światowe listy przebojów!

Już pierwsze recenzje albumu okazały się być bardzo pozytywne - krytycy zwracali uwagę przede wszystkim na świetne, ostre brzmienie, które przypomina najlepsze krążki Megadeth z Rust in Peace, Countdown to Extinction Youthanasia na czele i całą koncepcję albumu, prawdopodobnie zainspirowaną osobistymi przeżyciami lidera grupy. Kilka tygodni po premierze płyty wiadomo już, jak poradziła sobie na światowych listach przebojów. 

Okazuje się, że za sprawą The Sick, The Dying... and The Dead! Panowie z Megadeth mogą dopisać do swojej listy kolejny sukces! Album okazuje się być nie tylko krytycznym, ale też komercyjnym sukcesem - zadebiutował on na trzecim miejscu amerykańskiej listy Billboard 200, drugim w Wielkiej Brytanii, Polsce i Australii, pierwszym w Finlandii, trzecim w Niemczech. Płyta znalazła się także w Top 10 list w czterech krajach.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA