Mazzoll, Kazik & Arhtyhmic Perfection - na tę płytę fani czekali wiele lat!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Krzysztof Szymanowski Mazzoll, Kazik & Arhtyhmic Perfection - na tę płytę fani czekali wiele lat!

Mazzoll, Kazik & Arhtyhmic Perfection - na tę płytę fani czekali wiele lat!

2024-01-16 14:42

Na to wydawnictwo słuchacze czekali od wielu lat! „Rozmowy s catem” formacji Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection to jedna z najbardziej poszukiwanych płyt z udziałem Kazika i wydawniczy biały kruk, od lat niedostępny w sprzedaży. Jedna z najciekawszych pozycji yassowych doczekała się jednak właśnie reedycji – nakładem wytwórni SP Records. 17 stycznia rusza przedsprzedaż albumu „Rozmowy s catem”.

Kazik w wywiadzie z Rafałem Księżykiem powiedział: "To było najważniejsze doznanie muzyczne w życiu. (...) Poczułem się, jakbym trafił do twórczego raju". Album "Rozmowy s catem" pobrzmiewa całym bogactwem improwizacji - wszelkimi odcieniami jazzu, ale także punkiem, odrobiną rocka, folku, wiele w nim dowolności, emocjonalności, ale też najczystszej radości grania. 

Mazzoll & Arhythmic Perfection to zespół jazzowy, założony na początku lat 90. przez Jerzego Mazzolla. W grupie, obok klarnecisty Mazzolla, występowali Janusz Zdunek na trąbce, Sławomir Janicki na kontrabasie, Jacek Majewski – instrumenty perkusyjne, i Tomasz Gwinciński na perkusji. Formacja skoncentrowana była wokół bydgoskiego klubu Mózg - miejsca otwartego na eksperymentalną sztukę i muzykę, przede wszystkim jazzową. Tam narodził się wszak yass, będący połączeniem rozmaitych improwizowanych inspiracji. W 1996 roku muzycy zaprosili do współpracy Kazika - ten dołączył z mikrofonem, saksofonem i samplerem. Tak narodziły się "Rozmowy s catem" - najbardziej improwizowana płyta w dorobku Kazika i jeden z jaskrawszych przykładów yassu. Wydawnictwo ukazało się w roku 1997 nakładem Muzyki z Mózgu - po ponad 25 latach SP Records przedstawia reedycję tego wyjątkowego dzieła.

Muzyka, powstała ze zbiorowych improwizacji muzyków oraz Kazika to wyjątkowy przykład yassu.  W tym konglomeracie, w którym spotkało się kilkoro fenomenalnych instrumentalistów, odnaleźć można całą paletę inspiracji, cytatów, konceptów i emocji. To, nawet pomimo upływu lat, naprawdę świeży, nowatorski materiał.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Biały kruk polskiej fonografii - rusza przedsprzedaż!

"Rozmowy s catem", wydane po raz pierwszy w roku 1997, od wielu lat nie były dostępne dla słuchaczy. Teraz, nakładem, wytwórni SP Records, ukaże się reedycja tej legendarnej płyty. Będzie to wydanie winylowe, dwupłytowe – w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, pomarańczowej. Wydawnictwo zyska nowy, analogowy mastering, a nośniki będą charakteryzować się najwyższą jakością tłoczenia. 

Przedsprzedaż albumu potrwa od 17 stycznia (środa) do 31 stycznia w sklepie internetowym wytwórni. Po 31 stycznia, czyli po zamknięciu preorderu, zakup winyla „Rozmów s catem” nie będzie możliwy.

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?
Listen on Spreaker.