Max Cavalera był w szoku, jak jego idole zareagowali na album 'Roots' Sepultury

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=F_6IjeprfEs

Max Cavalera był w szoku, jak jego idole zareagowali na album 'Roots' Sepultury

2022-01-03 10:59

Max Cavalera często wspomina czasy Sepultury i jak się okazuje, krążek był nie tylko zaskoczeniem dla słuchaczy, ale także dla kolegów z branży. Artysta wspomniał moment, gdy dowiedział się, że jego idole doceniają album 'Roots' Sepultury.

Album 'Roots' Sepultury jest do dzisiaj uznawany za jedną z ważniejszych płyt w świecie muzyki metalowej. Krążek połączył w sobie brzmienia etniczne oraz muzykę metalową, stając się ciekawą fuzją i prawdziwym klasykiem. Max Cavalera często wraca do tego krążka, wspominając różne sytuacje. Najciekawsze dla artysty, były reakcje środowiska na krążek, który jak się okazało, były bardzo dobre.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Max Cavalera był w szoku, jak jego idole zareagowali na album 'Roots' Sepultury

W wywiadzie dla radia WXAV 88.3 FM Max Cavalera wspomniał reakcję idoli, mówiąc:

Płyta „Roots” była mocno zainspirowana brzmieniami plemiennymi. Była to mieszanka muzyki plemiennej i metalu, co było czymś nowym, odkrywaliśmy zupełnie nieznane terytorium. Rezultat okazał się znakomity. Chwaliły nas takie osoby jak Dave Grohl czy Lemmy Kilmister, co było dla mnie zupełnie nieoczekiwane. Moi idole chwalili moją muzykę. Wspaniale.

Przypomnijmy, że po publikacji krążka 'Roots', Max Cavalera opuścił Sepulturę i założył grupę Soufly, z którą odnosi ogromne sukcesy.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć