Matylda/Łukasiewicz

i

Autor: Materiały prasowe

Matylda/Łukasiewicz wracają z nieskrępowanym, pikantnym utworem

2024-02-08 14:03

Czy w pruderyjnym kraju jest przestrzeń na nieskrępowane rozmowy o najbardziej prywatnych sferach życia? Dawniej muzyka poruszała się swobodnie po obcych czy własnych sypialniach. Generalizując, można się pokusić o stwierdzenie, że z pikantnymi i bezpośrednimi tekstami mamy dziś do czynienia raczej w hip-hopowych kawałkach.

Jest coś w tym, że nieskrępowane rozmowy o seksualności idą w parze z ekspozycją na słońce. Gdy odległa część świata skąpana w witaminie D nie rumieni się na myśl o tym, co robimy w domu po godzinach, my otrzepujemy śniegowce, gasimy światło i przykrywamy się szczelnie kołdrą, zawstydzeni własnymi potrzebami. Wszystko w myśl powiedzenia: What happens in sypialnia stays in sypialnia. Zapalamy więc wam odrobinę kinky-słońca w te mroźne wieczory. Smacznego - Matylda Damięcka.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Radek Łukasiewicz w sposób niedosłowny, subtelnie, zawarł te myśl w tekście:

To pierwsza piosenka, jaką napisałem dla naszego zespołu, długo zanim nazwaliśmy się Matylda/Łukasiewicz. Był ciemny styczeń, najzimniejszy od lat, a ja marzyłem żeby się ogrzać, zaznać błogości, wypić drinka z palemką na zacienionym tarasie w lipcowe popołudnie. To nie było możliwe, więc moja wyobraźnia zaproponowała zupełnie inny, mocno rozgrzewający scenariusz - Radek Łukasiewicz.

Projekt na trasie!

Matylda/Łukasiewicz są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu “Matka”, który na stałe zagościł na najważniejszych playlistach. Od tamtej pory ukazały się jeszcze cztery inne utwory “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić, “Mężczyźni”, “Nudny Rok” oraz “Czuły Barbarzyńca”, wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Sukces zespołu zaowocował bogatą trasą koncertową, która grana przedpremierowo zyskała nazwę “preorder tour” i objęła prawie 30 koncertów, w tym kilka ważnych letnich festiwali jak Męskie granie czy Olsztyn Green Festival. Data premiery albumu nadal jest utrzymywana w tajemnicy, jednocześnie zespół subtelnie informuje nas, że będzie to najprawdopodobniej kwiecień. Tymczasem i do tego czasu, można już zamawiać album w preorderze.

Najbliższe koncerty:

  • 9.02 Łowicki Ośrodek Kultury
  • 10.02 Gdański Teatr Szekspirowski
  • 9.03 Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury
  • 17.03 Poznań - Kino Teatr Apollo
  • 20.04 Mińsk Mazowiecki - MDK
  • 21.04 Katowice - Kinoteatr Rialto
  • 26.04 Wrocław - Radio Wrocław
  • 27.04 Zgierz - Stary Młyn