Mariusz Maniek Andraszek nie żyje. Muzyka żegnają koledzy po fachu

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Muzyk składu koncertowego Jelonka nie żyje, Mariusz "Maniek" Andraszek

Mariusz "Maniek" Andraszek (Jelonek) nie żyje. Koledzy po fachu żegnają muzyka

2024-01-25 10:33

Niezwykle przykre wieści napłynęły do nas w czwartkowy poranek. W social mediach projektu Jelonek pojawił się post, informujący o śmierci Mariusza "Mańka" Andraszaka. Artysta przez wiele lat był stałym członkiem składu koncertowego Jelonka. Wyrazy współczucia i hołdu ślą także inni polscy muzycy i zespoły ze świata ciężkich brzmień.

W czwartek 25 stycznia w godzinach wczesnoporannych w social mediach Jelonka pojawił się niezwykle przykry post. Projekt przekazał informację o śmierci wieloletniego członka składu koncertowego - Mariusza "Mańka" Andraszaka. We wpisie Michał Jelonek zaznacza, że będzie mu niezwykle brakowało obecności Mańka na scenie, żartów, opowieści, muzycznej wyobraźni i wielkiego talentu. Post został także udostępniony także m.in. przez zespół Hunter, który nie kryje smutku i bólu po odejściu bliskiego kolegi.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

O muzyku

Muzyk był członkiem koncertowego składu Jelonka od samego początku jego istnienia. Andraszek grał na basie i śpiewał, brał udział w nagraniach albumów Jelonek, Revenge i Classical Massacre. Fani ciężkich brzmień mogą także kojarzyć jego grę z takich zespołów, jak Orkiestra Dni Naszych czy Duchy.