Mariusz Duda ma dobre wieści dla fanów. Nowy album już w 2024 roku!

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER Projekt Mariusza Dudy (Riverside) wyda nowy album!

Mariusz Duda ma dobre wieści dla fanów. Premiera nowego singla już za chwilę!

2023-08-30 12:25

Jeśli chodzi o polski rynek, początek 2023 roku należał do zespołu Riverside. Grupa zaprezentowała nowy, wyczekiwany przez fanów album, który oczywiście promowany był i będzie na nadchodzącej, jesiennej trasie po naszym kraju. Mariusz Duda, współzałożyciel Riverside, nie próżnuje i już zapowiedział kolejne płyty!

20 stycznia swoją premierę miał najnowszy. ósmy album studyjny zespołu Riverside. Wydawnictwo zostało zatytułowane ID.Entity i z wielu względów jest ono wyjątkowe. Nowa płyta to nie tylko powrót do korzeni, prezentacja najwyższej jakości rockowo-metalowych brzmień z elementami syntezatorów lat 80., ale także projekt, nagrany w nowym składzie, z gitarzystą Maciejem Mellerem, będącym od 2020 roku oficjalnym członkiem Riverside. Członkowie formacji nie ukrywali, że ID.Entity to dla nich album zupełnie wyjątkowy, będący równocześnie początkiem nowego rozdziału. Płyta zadebiutowała na drugim miejscu OLiS, doceniono ją także zagranicą: w Niemczech, gdzie uplasowała się na czwartej pozycji na oficjalnej liście sprzedaży, a także w Szwajcarii (szóste miejsce), w Holandii (pozycja dziewiąta) i w Wielkiej Brytanii (miejsce 89. na oficjalnej liście).

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Mariusz Duda (Riverside) wyda nowy album!

Czas więc na odpoczynek? Nic bardziej mylnego! Przekonał o tym fanów współzałożyciel Riverside, Mariusz Duda. W 2008 roku powołał on do życia poboczny projekt Lunatic Soul, w ramach którego wydał już siedem albumów (ostatni, Through Shaded Woods, ukazał się w listopadzie 2020 roku). Muzyk działa także pod własnym nazwiskiem, a jego ostatnie wydawnictwo, Interior Drawings, wydane zostało w 2021 roku.

W poniedziałek 12 czerwca, za pośrednictwem swoich social mediów, Duda poinformował, iż... właśnie kończy nowy album! Wydawnictwo utrzymane będzie w stylistyce elektronicznej, obecnie zaś jest na etapie miksu. Muzyk zapowiedział już, że można spodziewać się szerszej dystrybucji, a sam materiał jest odważny i trwa ponad czterdzieści minut! Wiadomo już, że projekt ujrzy światło dzienne w listopadzie tego roku, a zatytułowany został AFR AI D. Całość skupi się na opowieści o strachu ludzkości przed sztuczną inteligencją. 

Nowy singiel już za chwilę

Dla fanów artysty mamy bardzo dobre wieści! Pierwszy singiel muzyka w ramach najnowszego projekty ujrzy światło dzienne już 7 września!

Nowa płyta Lunatic Soul w 2024 roku!

To jednak nie wszystko! W tym samym wpisie Mariusz Duda zdradził, że na listopad, grudzień i styczeń zarezerwowane ma studio, w którym powstanie nowy album Lunatic Soul! Według słów samego sprawcy całego zamieszania, ujrzy on światło dzienne w 2024 roku!