Måneskin zapowiada rozszerzoną wersję „RUSH!”

i

Autor: Materiały prasowe Måneskin zapowiada rozszerzoną wersję „RUSH!”

Måneskin zapowiada rozszerzoną wersję „RUSH!”

2023-09-29 12:34

Måneskin zapowiada nową rozszerzoną wersję swojego ostatniego albumu! „RUSH! (ARE U COMING?)” ukaże się 10 listopada. Krążek zawierać będzie 5 zupełnie nowych utworów, w tym ostatni singiel „Honey (Are U Coming?)”, a także „Valentine”, „Off My Face”, „The Driver” i „Trastevere”.

Fanów czeka zupełnie nowa okładka i kilka formatów albumu – krążek ukaże się na kilku winylach, na standardowej i rozszerzonej CD oraz w wersji cyfrowej. Wersja deluxe zawierać będzie „LOUD KIDS JOURNAL” – ekskluzywną 152-stronicową fotoksiążkę, w której znajdą się nadesłane przez fanów zdjęcia.

Wydany w styczniu album „RUSH!” wciąż podbija listy przebojów. Album zajął 1. miejsce w 15 krajach i dotarł do Top 5 w 20 krajach. Dotąd zgromadził ponad 1,4 miliarda odtworzeń, a ostatnio osiągnął miliard na samym Spotify – zespół ma tam już ponad 9,2 streamów.

ZOBACZ TAKŻE: Måneskin - recenzja albumu "RUSH!"

Måneskin dla Eska Rock!

Międzynarodowy sukces zespołu

Grupa zaczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej – wyprzedany koncert na Madison Square Garden to tylko wisienka na ich zwycięskim torcie. Niedługo powrócą do Ameryki Południowej – tym razem odwiedzą Argentynę, Brazylię, Chile i Kolumbię. Czekają ich także koncerty w Japonii i (po raz pierwszy) w Australii. Wśród ich przystanków nie mogło oczywiście zabraknąć Europy.

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy rock (jedyni nominowani artyści nowej generacji) wystąpili na gali MTV VMA z piosenką „HONEY (ARE U COMING?)”. Dali też niespodziewany występ na Times Square.

Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później zwycięzcy Eurowizji podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia.

Ostatni singiel „HONEY (ARE U COMING?)” jest najczęściej dodawanym nowym utworem w amerykańskim rockowym i alternatywnym radiu, a w Polsce z miejsca trafił na playlisty największych stacji radiowych, w tym RMF FM, Radio Zet i Radio Eska.

Album „RUSH!” spotkał się ze sporym uznaniem krytyków. Płyta w błyskawicznym tempie wspięła się na 1. miejsce w 15 krajach i dotarła do Top 5 w 20 krajach. Łącznie album zgromadził ponad 1,4 mld odtworzeń na całym świecie. Wyprodukowany przez Maxa Martina i Fabrizio Ferraguzzo krążek zawiera utwory zarówno w języku angielskim, jak i włoskim.

W 2023 rok weszli z nominacją do nagrody Grammy, a we wrześniu triumfowali na gali MTV VMA. To tylko jeden z wielu sukcesów, bo Mäneskin ma już sporo statuetek: VMA za Najlepszy teledysk alternatywny, EMA za Najlepszy rock, BMA za Najlepszą piosenkę rockową czy iHeart Radio Music Award dla Najlepszego nowego artysty alternatywnego. Grupa ma na koncie także liczne zwycięstwa w Polsce, Japonii, Hiszpanii, Węgrzech i Finlandii.