M. Shadows

i

Autor: Franck Patrick/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wiadomości

M. Shadows (Avenged Sevenfold): "Metal powinien być wolny od ścisłych zasad i granic"

Frontman Avenged Sevenfold M. Shadows wyraził swoją opinię na temat tego, czy w świecie muzyki metalowej powinny istnieć konkretne (i sztywne) ramy stylistyczne.

M. Shadows (Avenged Sevenfold) o współczesnej scenie metalowej

Co M. Shadows, lider Avenged Sevenfold, sądzi o współczesnej scenie metalowej? Wokalista, w rozmowie z "Medcom.id", indonezyjskim kanałem na YouTubie, trochę ostatnio o tym opowiedział. 

Shadows przyznał, że metal powinien charakteryzować się wolnością artystyczną, a także "być wolny od ścisłych zasad i granic". 

Metallica idzie w ekologię!

Uważam, że metal powinien być przeciwieństwem wszystkiego i nie powinien mieć żadnych zasad. Poza tym: każdy powinien móc robić, co tylko chce. Jeśli słuchasz rzeczy z innych gatunków, które Ci się podobają i chcesz to włączyć, to powinieneś to zrobić, ale jeśli chcesz odtwarzać albumy AC/DC, to także to rób – powiedział lider Avenged Sevenfold. 

Teraz jest mnóstwo zespołów takich jak Kim Dracula, Bring Me The Horizon, Bad Omens czy Sleep Token, które łączą w swojej twórczości najróżniejsze rzeczy. Dlatego uważam, że nie powinno być żadnych zasad. Po prostu rób, co chcesz – uzupełnił M. Shadows. 

Avenged Sevenfold to obecnie jedna z najpopularniejszych metalowych grup na świecie, która na pewno nie boi się eksperymentować. Najlepszym dowodem jest ostatni krążek zespołu "Life Is But a Dream...", który ukazał się na rynku na początku czerwca 2023 roku.

Avenged Sevenfold koncertują w Europie

Muzycy Avenged Sevenfold obecnie koncertują po Europie. Niestety, tegoroczna trasa, po raz kolejny, omija nasz kraj (do tej pory zespół wystąpił w Polsce tylko raz, w 2014 roku). Grupa wystąpi m.in. na największych festiwalach na Starym Kontynencie. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: