Łydka Grubasa

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Łydka Grubasa i Kwiat Jabłoni prezentują nową wersję "Wzięli Zamknęli mi klub"

2024-03-26 13:55

Łydka Grubasa łączy siły z Kwiatem Jabłoni i prezentuje nową interpretację utworu "Wzięli Zamknęli mi klub". Co więcej, w nagraniu oraz teledysku udział wzięli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Jest to kolejny singiel promujący najnowszy album Łydki - “ĘĆ”, który ukazał się pod koniec minionego roku.

Teledysk został zrealizowany w warszawskim klubie Hybrydy przy udziale ponad dwustu fanów, którzy odpowiedzieli na wezwanie zespołu. Maciej "Ziggy" Charytoniak, gitarzysta, dziękuje fanom za stworzenie niesamowitej atmosfery podczas nagrania:

To był szok, jeden post na mediach i zameldowało nam się ponad 200 osób! Nierzadko musieli przemierzyć setki kilometrów, żeby pojawić się na planie. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z rezultatu, ze współpracy ze studiem Przedmarańcza, a przede wszystkim z tego, jak cudownie udało uchwycić się piękno i klimat rockowego podziemia.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Utwór znalazł się na albumie "ĘĆ" Łydki, wydanym w 2023 roku. Oprócz licznie zaproszonych gości, takich jak Jelonek, Titus (Acid Drinkers), Dżej Dżej (Big Cyc), Tomson (Afromental), Czesław Mozil, Łukasz Drapała czy Rasta (Decapitated), na płycie znalazł się również cover Kwiatu Jabłoni.

Łydka Grubasa na trasie!

Zespół jest właśnie w wirze trasy koncertowej - przed nimi jeszcze koncerty w:

  • 22.03 Gdynia (Ucho) + sekcja + Talo Gerhard

  • 23.03 Koszalin (G38) + sekcja + Talo Gerhard

  • 24.03 Malbork (Makulatura)
  • 05.04 Katowice (P23) – Fuck Off Festiwal Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
  • 06.04 Warszawa (Proxima) – Fuck Off Festiwal Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
  • 12.04 Wrocław (Stary Klasztor) – Freak Music Festiwal
  • 13.04 Piła (Yogi Klub)

Łydka Grubasa to Olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od XX lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach wliczając to (kilkukrotnie) Dużą Scenę Pol'and'Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów łydki notuje się w milionach!

Sprawdź poniżej nasz wybór najlepszych polskich utworów z 2023 roku!