“Pokaz slajdów” - nowy album Kwiatu Jabłoni już dostępny

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bogusz Szulc “Pokaz slajdów” Kwiatu Jabłoni już dostępny

“Pokaz slajdów” - nowy album Kwiatu Jabłoni już dostępny

2023-10-13 10:24

Dostępny jest już trzeci album studyjny Kwiatu Jabłoni o tytule “Pokaz slajdów”. Na płycie (wydawanej po raz pierwszy w Universal Music Polska) znalazło się 12 utworów, które choć różne gatunkowo, łączy uważność, czułość i nadzieja. Kasia i Jacek Sienkiewicz zaprosili do pracy nad albumem m.in. Igora Herbuta.

“Pokaz slajdów” cieszy mnie swoją różnorodnością. Wyraża się ona między innymi poprzez brzmienia dobrane przez nas do każdej z piosenek - od ballady na fortepian, mandolinę i małą orkiestrę smyczkową, po bujającą bluesową piosenkę na pełny "rockowy skład" z mocną sekcją dętą - ten album to rejestracja naszych muzycznych marzeń i zachcianek. Do gościnnej współpracy zaprosiliśmy także Adama Bałdycha i Igora Herbuta, którzy swoją wrażliwością jeszcze bardziej urozmaicili tę płytę. Mam nadzieję, że refleksje i emocje, które przekazujemy tymi dwunastoma piosenkami, będą dla słuchaczy powodem do chwili zamyślenia i poruszą ich, bo właśnie na wzbudzaniu emocji zależy nam najbardziej - opowiada Kasia Sienkiewicz. 

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

“Pokaz slajdów” jest dla mnie zderzeniem wielu wrażliwości. Zderzamy się na niej z Kasią, prezentując różne punkty widzenia jako jeden album. Zderzamy się z naszym zespołem, z którym spędziliśmy długie godziny w stodole i w studiu, aby wydobyć z naszych pomysłów realne dźwięki. Każda kolejna osoba, która pomagała nam stworzyć tę płytę nie tylko muzycznie, ale też wizualnie i koncepcyjnie, popchnęła ją w jakąś stronę. Kierunek, który obraliśmy, jest wypadkową emocji i pracy wielu osób. Teksty i muzyka na “Pokaz slajdów” powstawały przez ostatnie 2 lata. Stworzyliśmy z Kasią przegląd najróżniejszych emocji, które nam wtedy towarzyszyły. Śpiewamy o naszych lękach, pragnieniach, ale też o radości i o głupotach. Dla mnie pisanie tekstów jest działalnością terapeutyczną i w przypadku tej płyty czuję to wyjątkowo mocno. Każdy utwór ma dla mnie inną historię, budzi we mnie inne obrazy i skojarzenia. Jeśli miałbym wskazać jakiś wspólny mianownik, to chyba byłoby to moje wewnętrzne dziecko, które chce różnych rzeczy niezależnie od tego, jak układa się rzeczywistość - mówi o nowym albumie Jacek Sienkiewicz.

Kwiat Jabłoni po raz trzeci

Trzeci studyjny album Kwiatu Jabłoni o tytule „Pokaz slajdów” to dosłowny zbiór rozmaitości. To sprawnie ułożona lista piosenek, które choć absolutnie różne gatunkowo, są jednakowo czułe, uważne i pełne czystej nadziei w postawy ludzi i świat, który nimi kształtujemy. Na albumie znajduje się m.in. hit radiowy ostatnich kilku miesięcy - “Od nowa”.

Od pierwszego utworu „Od nowa” widać pracę, jaką zespół wykonał od czasu wydania albumu „Mogło być nic”. Na „Pokazie slajdów” słychać zaskakującą inność wokalu Kasi Sienkiewicz (szczególnie w swingującym „Czarnym pyle” czy orkiestrowym „Szczęśliwego Nowego Roku”), a teksty Jacka Sienkiewicza są naznaczone już nie obserwacjami tego, co wokół, a bardziej przeżyciami („Lego”, „Zasnąłem na trawniku”, „Dom”). Wśród gości zaproszonych do wystąpienia na płycie znaleźli się Igor Herbut (przyprawiające o ciarki, uwalniające wręcz„Głośniej”) i Adam Bałdych (w skomponownym dla swojej córki przez basistę zespołu utworze „Polcia”).

Trzecia płyta zespołu to przejmujący wykład o świecie wewnętrznym, który tak jak ten codzienny, przechodzi czasami trzęsienia ziemi i dojmujące zimy, ale nigdy bez iskierki nadziei na to, że kolejny dzień będzie cieplejszy.

W sprzedaży dostępna jest rozszerzona wersja albumu zawierająca skity (nie zdradzając za wiele, są to oryginalne nagrania z sesji w studio) oraz niedostępny nigdzie indziej wzór pocztówki. ​

Kwiat Jabłoni na trasie

„Pokaz slajdów” będzie promowany podczas jesiennej, halowej trasy koncertowej, która obejmie aż 10 polskich miast. Szczegóły dotyczące wydarzeń i informacje o biletach znajdują się na stronie zespołu.