Luxtorpeda już w ten czwartek wystąpi w Klubie Stodoła!

i

Autor: Materiały prasowe

Luxtorpeda już w ten czwartek wystąpi w Klubie Stodoła!

2021-11-29 13:13

Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy – tymi słowami Robert "Litza" Friedrich opisał najnowszy krążek Luxtorpedy. Już w najbliższy czwartek, 2 grudnia poznańska formacja zaprezentuje materiał z płyty „Anno Domini MMXX“ na scenie Klubu Stodoła. W roli supportu wystąpi trio z Belgradu - Šajzerbiterlemon. Bilety na koncert są dostępne w sprzedaży!

Na album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda "Anno Domini MMXX".

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Na płytę "Anno Domini MMXX" składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowi płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół:

"Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy". A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej "Zuch".

Premierowy materiał z płyty „Anno Domini MMXX“, jak również najważniejsze utwory Luxtorpedy z poprzednich krążków, już 2 grudnia będzie można usłyszeć na żywo na scenie Klubu Stodoła!

Support: Šajzerbiterlemon (supported by Liveurope)

Šajzerbiterlemon to trio z Belgradu, którego brzmienie stanowi mieszankę surowych elementów post-punka, noise rocka, rock’n’rolla oraz indie. Swoją debiutancką EP-kę wydali w 2017 roku, a ich chęć do występów wszędzie tam, gdzie to możliwe, zaowocowała kontraktem z chorwacką wytwórnią Geenger Records z Zagrzebia. Jej nakładem ukazał się doskonale przyjęty przez krytyków album "Iza naših zidova" (za naszymi ścianami). Zespół intensywnie występował w krajach byłej Jugosławii, grając m.in. na festiwalach showcase'owych, takich jak MENT Ljubljana czy konferencja PIN Music w Skopje, a także dużych festiwalach plenerowych, jak EXIT w Nowym Sadzie. Grupa ma również na koncie supportowanie największych serbskich gwiazd, jak chociażby Repetitor czy Straight Mickey and the Boyz.

Luxtorpeda (support: Šajzerbiterlemon)2 grudnia 2021, Klub Stodołaul. Batorego 10, WarszawaBilety dostępne w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu