Lorein

i

Autor: fot. Agness Trawczynska Lorein powraca! W 2022 odbędzie się premiera nowej płyty zespołu

Lorein reaktywuje się po latach! Gwiezdny pył zapowiada nową płytę

2022-10-19 18:00

Zespół Lorein wraca na scenę, gdzie zaprezentuje swoją twórczość i pokaże światu zupełnie nowe numery. Fani nie mogą już doczekać się kolejnej płyty, którą zapowiada piosenka "Gwiezdny pył", do której powstał również teledysk.

Lorein już niebawem wyda nową płytę! Jej niesamowity klimat oddaje singiel Gwiezdny pył

Po kilkuletniej przerwie Lorein WYDAŁ NOWY UTWÓR zatytułowany Gwiezdny pył, który jest zapowiedzią kolejnej płyty. Premiera albumu odbędzie się jesienią 2022, czyli już niebawem! Warto zatem śledzić media społecznościowe zespołu, gdzie muzycy informują o wszelkich nowościach.

Wspomniana piosenka - Gwiezdny pył - to refleksja nad zachowaniami panującymi we współczesnym świecie. To również sugestia, aby ulepszanie świata zaczynać od samych siebie. Tak w kilku słowach piosenkę opisują jej twórcy: Aleksander Kaczmarek i Łukasz Lańczyk. Przesłanie podkreśla hashtag #samsobązróbjaśniej.

W sieci można również obejrzeć niezwykle klimatyczny teledysk, który idealnie oddaje charakter utworu. Klip miał swoją premierę 9 września 2022 i dostępny jest na oficjalnym kanale zespołu, na YouTubie.

Co więcej, przed Lorein PIERWSZE KONCERTY w nowym składzie. Fani będą mieli możliwość zobaczyć i posłuchać zespołu na trasie koncertowej ZWIERZ TOUR zespołu Happysad, podczas której wystąpią w roli supportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Happysad w Stodole - ZWIERZ TOUR - nowa piosenka i goście specjalni

Lorein - zespół z osiągnięciami i nowym składem

Zespół Lorein powstał w 2010 roku. Na swoim koncie ma trzy wydawnictwa: („Monokolor” / 2012, „Drzewa i planety” / 2014, „Złamania” / 2017). Single takie jak   „Fale”, czy „Dźwięki rozstania” szturmem wdarły się do stacji radiowych takich jak np. Eska ROCK, Muzo.FM, Antyradio, Rock Radio, Trójka czy RMF Maxxx.

Lorein to także laureaci czterech Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki”. Zespół jest również posiadaczem  dwóch „Złotych Mikrofonów”, Polskiego Radia Kielce. Finaliści 8 edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka.

W swojej karierze zagrali ponad dwieście koncertów. Oprócz własnych tras koncertowali także z Myslovitz, Happysad, Comą, czy z zespołem Muchy. W 2018 roku Łukasz Lańczyk zagrał trasę z zespołem Myslovitz, gościnnie występując w roli wokalisty oraz gitarzysty zespołu.

Lorein tworzą Łukasz Lańczyk oraz Aleksander Kaczmarek, który dołączył w 2017 roku. Na koncertach duet wspomagany jest przez Marka Radzimińskiego (perkusja) oraz Szymona Przybysza (gitara basowa).

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock