Linkin Park wyda KOLEJNY niepublikowany dotąd utwór! Premiera Fighting Myself już jutro!

i

Autor: Materiały prasowe Linkin Park z kolejnym, niewydanym nigdy wcześniej numerem, "Fighting Myself"

Linkin Park i "Fighting Myself"! Kolejny nowy numer z wokalem Chestera Benningtona już dostępny!

2023-03-24 9:09

Już w sobotę 25 marca minie dokładnie 20 lat od premiery albumu "Meteora". Druga płyta studyjna Linkin Park osiągnęła równie wielki sukces, co przełomowy debiut grupy i wskazywana jest jako kluczowa w jej karierze. Z okazji jubileuszu, formacja udostępniła już świetnie przyjęty utwór "Lost", a światło dzienne ujrzał właśnie kolejny klejnot!

Już w sobotę 25 marca drugi album studyjny Linkin Park skończy 20 lat. Mowa oczywiście o krążku Meteora - płyta ukazała się trzy lata po świetnie przyjętym debiucie kapeli i osiągnęła równie wielki sukces, krytyczny i komercyjny. Zespół, który w 2017 roku pożegnał Chestera Benningtona, zdecydował się przygotować coś dla fanów z okazji tej wyjątkowej daty. Rozszerzone wydanie Meteory ukaże się już 7 kwietnia, a Mike Shindoa już na samym początku zdradził, że na nowej wersji płyty, która trafi do regularnej sprzedaży, znajdzie się więcej niepublikowanych wcześniej kompozycji zespołu, m.in. niewydane wcześniej wersje demo utworów i inne muzyczne rarytasy. Kolejne właśnie ujrzało światło dzienne!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

"Fighting Myself" - kolejny niepublikowany utwór Linkin Park ujrzy światło dzienne!

Historia numeru Fighting Myself sięga 2002 roku, czyli sesji nagraniowych do Meteory. Ostatecznie utwór nie został jednak ukończony i nie trafił na oryginalne wydanie albumu. Jego fragmenty można było usłyszeć już w pierwszym odcinku serii LPTV. W materiale na temat jubileuszowego wydania płyty, Shinioda zdradził, że od samego początku myślał o tym, by Fighting Myself znalazł się na wydawnictwie, był jednak przekonany, że istnieje jedynie wersja z jego wokalem, bez partii Chestera, co jednak okazało się być nieprawdą! Przedstawiciel managementu przekazał mu kopię, w której śpiewa Chester, dzięki czemu, po drobnych pracach, udało się stworzyć pełnoprawną kompozycję.

Fani usłyszeli kompozycję już 14 lutego, gdy Mike był gościem w programie Howarda Sterna i od tamtej pory wspominali o niej w social mediach. Na fragment dyskusji na Twitterze trafił sam zespół, który zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów. Fighting Myself ujrzał światło dzienne w piątek 24 marca! Sprawdź kawałek poniżej!