Lider Cradle of Flith wspomina współpracę z Edem Sheeranem

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER, ROBYN BECK/AFP/East News

Wiadomości

Lider Cradle of Filth wspomina współpracę z Edem Sheeranem. Wspólny utwór ma się ukazać jeszcze w tym roku

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy wspólny utwór formacji Cradle of Filth. – Ludzie będą tym zaskoczeni. Bo to jednocześnie brzmi jak Ed Sheeran oraz jak Cradle of Filth, Całość ma świetny rytm – przyznaje lider zespołu.

Cradle of Filth i Ed Sheeran. Wspólny utwór coraz bliżej

W grudniu 2022 roku na oficjalnych kanałach formacji Cradle of Filth w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym było widać Daniego Filtha i Eda Sheerana. Artyści wspólnie jedli lunch. Wciąż jednak ich wspólny utwór nie ujrzał światła dziennego. Lider Cradle of Filth postanowił jednak wypowiedzieć się na ten temat w jednym z ostatnich wywiadów. 

Piosenka powstała tuż przed Bożym Narodzeniem w 2022. Powodem opóźnienia jej wydania jest fakt, że menadżer Eda powiedział nam: "No cóż, on wydaje album. Nie możemy tego teraz zrobić". Mamy jednak plan, że utwór trafi na naszą nową płytę, która ukaże się pod koniec tego roku – przyznał, w rozmowie z czeskim portalem "Metalshop", Filth. 

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

A czego możemy spodziewać się po samym utworze? – Ludzie będą tym zaskoczeni. Bo to jednocześnie brzmi jak Ed Sheeran oraz jak Cradle of Filth, Całość ma świetny rytm. Będzie to więc Cradle of Filth z Edem Sheeranem, który gra na gitarze i śpiewa w swoim stylu – dodał lider brytyjskiej grupy. 

Dani Filth opowiedział także, w rozmowie z czeskim portalem, o samym spotkaniu z Sheeranem. – Ed to oczywiście jeden z największych artystów na świecie, ale jest on bardzo skromny. Kiedy wszedł do studia, był sam. Nie miał żadnej ochrony. Przyszedł po prostu z gitarą w bluzie z kapturem z napisem Cradle of Filth. Potem zabraliśmy go na lunch, bo był głodny. To był naprawdę dobry dzień. 

Cradle of Filth to brytyjska grupa, która w swojej twórczości łączy ze sobą black, gothic i symfoniczny metal. Formacja powstała w 1991 roku i ma na koncie 13 studyjnych albumów, z czego ostatni – zatytułowany "Existence Is Futile" – ukazał się na rynku w 2021 roku. Z biegiem lat, muzyka Cradle of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co wpłynęło na osiągniecie również sukcesu komercyjnego. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: