Lenny Kravitz

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

Lenny Kravitz rozpoczął trasę koncertową! Jakiej setlisty można się spodziewać w Polsce?

2024-06-25 12:12

Wielkimi krokami zbliżają się zaplanowane na lipiec aż dwa koncerty Lenny'ego Kravitza w naszym kraju. Muzyk promuje na już rozpoczętej trasie swój najnowszy album, wydany kilka tygodni temu "Blue Electric Light". Pierwszy koncert na serii występów na nami! Jakiej setlisty można się spodziewać na pokazach w Krakowie i Łodzi?

Lenny Kravitz to prawdziwa ikona rockowego grania. W tym roku muzyk świętuje dokładnie 35 lat od momentu ukazania się na rynku jego debiutanckiego albumu, zatytułowanego Let Love Rule, co stało się tak naprawdę hasłem, przyświecającym całej twórczej drodze Lenny'ego. Artysta, choć po wydaniu albumu Raise Vibration, na trochę zniknął z rynku, to jednak nigdy nie tak zupełnie, wydając pojedyncze single czy występując.

Jednak pod koniec ubiegłego roku Kravitz na dobre dał do zrozumienia, że czas na pełny powrót na rynek i wydaniem przebojowego singla TK 421 zapowiedział album Blue Electric Light, który ujrzał światło dzienne pod koniec maja. Krążek zebrał bardzo dobre recenzje, a teraz nadszedł moment na promowanie wydawnictwa i nowego materiału na koncertach!

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Lenny Kravitz rozpoczął nową trasę!

Trasa, promując dwunasty album studyjny Lenny'ego, wystartowała w niedzielę 23 czerwca w Hamburgu. Tego dnia muzyk pojawił się na tamtejszym Alsterdorfer Sporthalle, gdzie zaprezentował występ, liczący sobie aż dwadzieścia kompozycji!

Na setliście nie zabrakło oczywiście największych przebojów, z American Woman, Are You Gonna Go My Way, I Belong To You, Low, The Chamber, Again, Fly Away czy Always on the Run na czele. Jeśli chodzi o utwory z nowej płyty, Kravitz postawił na singlowe Human i oczywiście TK 421, ale także Paralyzed. Swój debiut na żywo zaliczyły za to Black Velveteen i I'm a Believer, na bis za to wybrzmiał kawałek Let Love Rule. Obecni na miejscu fani i fanki natychmiast po koncercie ruszyli do mediów społecznościowych, by w komentarzach na profilu Lenny'ego dać wyraz swoim zachwytom nad jego formą i energią sceniczną. Poniżej pełna setlista, która wybrzmiała w Hamburgu:

Lenny Kravitz na trasie "Blue Electric Light" - Hamburg, 23 czerwca

 1. Are You Gonna Go My Way
 2. Minister of Rock 'n Roll
 3. TK421
 4. I’m a Believer (debiut na żywo)
 5. Believe
 6. I Belong to You
 7. Beyond the 7th Sky
 8. Stillness of Heart
 9. Fear
 10. Low
 11. Black Velveteen (debiut na żywo)
 12. Paralyzed (debiut na żywo)
 13. The Chamber
 14. Again
 15. It Ain't Over 'Til It's Over
 16. Always on the Run
 17. American Woman
 18. Fly Away
 19. Human

Bis:

 1. Let Love Rule

Oto nasz ranking najlepszych płyt Kravitza:

Listen on Spreaker.