zestawienia

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka! To nieśmiertelne hity

2024-05-21 20:38

Lenny Kravitz cieszy się dziś statusem prawdziwej ikony rockowego grania. Muzyk ma ogromne rzesze fanów na całym świecie, a to za sprawą wielkich przebojów, jakie przez te wszystkie lata obecności na rynku wylansował gwiazdor. Kto z nas nie jest w stanie zanucić "Fly Away" czy "American Woman"? Jakie jeszcze klasyki ma na koncie Kravitz?

Lenny Kravitz urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku jako syn dziennikarza newsowego Sy Kravitza i popularnej w tamtych czasach aktorki, Roxie Roker. Świat szeroko pojętej rozrywki od zawsze był więc szczególnie bliski przyszłemu wykonawcy, o czym pisze on dość dokładnie w swojej autobiografii. Małego Lenny'ego od najmłodszych lat ciągnęło jednak w stronę muzyki, a życie w Los Angeles na dobre zapoznało go z klasycznym brzmieniem rockowym, z którym on sam postanowił związać swoją przyszłość. Kravitz miał jednak problem ze znalezieniem odpowiedniej wytwórni - kolejne zarzucały mu, że jego brzmienie "nie jest wystarczająco białe" lub odwrotnie, "wystarczająco czarne". Lenny zaczął więc tworzyć pod pseudonimem Romeo Blue, porzucił go jednak na krótko przed wydaniem debiutanckiego albumu, czyli Let Love Rule z 1989 roku. Płyta, choć nieidealna, już pokazała, że świat ma do czynienia z artystą niebanalnym, który brzmienie rockowe łączyć będzie z przeróżnymi gatunkami, z R&B, funkiem, reggae, soulem i hard rockiem na czele.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Największe przeboje Lenny'ego Kravitza

Przez lata kariery artysta nagrał dwanaście płyt, w tym najnowszą, nadchodzącą Blue Electric Light, która ukaże się 15 marca 2024 roku. Takie projekty, jak Mama Said, Are You Gonna Go My Way, 5, Baptism, Strut czy Raise Vibartion cieszą się dziś statusem kultowych. To właśnie z tych krążków pochodzą największe przeboje artysty. Które konkretnie mamy na myśli? Sprawdźcie galerię na samej górze artykułu!

Oto nasz wybór najlepszych zagranicznych płyt z lat 90.

Listen on Spreaker.