Powstanie nowy pomnik Lemmy'ego Kilmistera! Rzeźba stanie w szczególnym dla legendy miejscu

i

Autor: OLI SCARFF/AFP/EAST NEWS Zatwierdzono projekt nowego pomnika Lemmy'ego Kilmistera!

Powstanie nowy pomnik Lemmy'ego Kilmistera! Rzeźba stanie w szczególnym dla legendy miejscu

2024-02-26 9:11

Choć niedługo minie już 10 lat lat od nagłej śmierci Lemmy'ego Kilmistera, to pamięć o legendzie heavy metalu nadal jest szczególnie żywa wśród jego fanów, Artysta wciąż jest upamiętniany na różne sposoby, także na ubiegłorocznym Wacken Open Air. Wiadomo już także, że muzyk dostanie swój, kolejny już, pomnik!

Dokładnie 24 grudnia 2015 roku, fani metalu nie tylko obchodzili Wigilię, ale też świętowali okrągłe, siedemdziesiąte urodziny legendy gatunku, Lemmy'ego Kilmistera. Świat pogrążył się w ogromnym szoku i wielkiej żałobie zaledwie cztery dni później, gdy do wiadomości publicznej trafiła zupełnie niespodziewana wiadomość o śmierci lidera Motörhead. Dość szybko okazało się, że zaledwie dwa dni po urodzinach - a więc także na dwa dni przed śmiercią - u Lemmy'ego zdiagnozowano raka prostaty z licznymi przerzutami.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Fani wciąż pamiętają o Lemmym

Tak nagła i niespodziewana śmierć Kilmistera sprawiła, że fani nie mieli szansy w żaden sposób się z nim pożegnać, przetrawić i pogodzić się z myślą, że ich idol jest ciężko chory i walki tej może nie wygrać, trzeba więc być przygotowanym na najgorsze. To właśnie dzięki wielbicielom Lemmy'ego pamięć o nim jest wciąż tak szczególnie czczona i żywa. Przypominamy, że na ubiegłorocznym Wacken Open Air miała miejsce cała, niezwykle szczególna ceremonia. Zorganizowany został pochód z udziałem uczestników imprezy i byłych muzyków Motörhead, Phila Campbella i Mikkey'a Dee, który zakończony został złożeniem prochów muzyka na terenie Wacken Open Air.

Powstanie kolejna rzeźba Lemmy'ego Kilmistera!

To nie koniec upamiętnień artysty. Okazuje się, że mieszkańcy miasta Stoke-on-Trent w hrabstwie Staffordshire, w którym Lemmy przyszedł na świat, przedłożyli przed Radą tego miasta wniosek o zgodę na wybudowanie nowego pomnika Lemmy'ego! Za jego powstanie odpowiadać ma lokalny artysta Andy Edwards, twórca słynnej rzeźby The Beatles, znajdującej się w Liverpoolu. Wiadomo już, że Rada Miasta dała zielone światło tym planom!

Według wstępnych planów, rzeźba będzie prezentowała Lemmy'ego przed mikrofonem z gitarą basową w ręku, ustawionego na cokole, na którym wybite zostałoby logo Motörhead, bio Kilmistera i nazwiska fanów i artystów, którzy wspierają cały projekt. Szacuje się, że całość miałaby ok. 2,5 metra wysokości, zostałaby wykonana z gliny i stanęłaby w centrum miasta. Pomnik to jednak dopiero początek - docelowo pomysłodawcy chcą, by w okolicy powstała specjalna kawiarnia i centrum dla fanów Lemmy'ego. Projekt posągu można zobaczyć tu - aktualnie trwa zbiórka funduszy na stworzenie rzeźby - organizatorzy planują zebrać 50 tysięcy funtów.

Sprawdź poniżej nasz wybór metalowych albumów wszech czasów!