Lego idzie na wojnę z zespołem punkowym? Domaga się zdjęcia teledysku

i

Autor: Screen z Instagrama/lsdunes - fot. Hayley E Rippy Problemy grupy LS Dunes

Lego idzie na wojnę z zespołem punkowym? Domaga się zdjęcia teledysku

2023-07-28 11:09

Niestety, zdarza się tak, że przedstawiciele rynku muzycznego wchodzą w konflikty z ogromnymi korporacjami. Taka właśnie sytuacja spotkała punkową formację LS Dunes, która obecnie ma pewne problemy z firmą... Lego! Powodem ku temu stał się, z pozoru niewinny projekt, gdyż najnowszym teledysk grupy.

Na rynku praktycznie co chwilę powstają nowe zespoły. Jednym z najnowszych nabytków branży jest punkowa kapela LS Dunes, którą założyli artyści, znani już bardzo dobrze z innych formacji: wokalista Circa Survive, Saosin i The Sound of Animals Fighting, Anthony Green, gitarzysta My Chemical Romance, Frank Iero oraz gitarzysta Travis Stever, basista Tim Payne i perkusista Tucker Rule. Zespół powstał w 2022 roku, zdążył już wystąpić na Riot Festival i wydał dobrze przyjęty debiutancki album Past Lives. Grupa nie zwalnia tempa i w tym roku wydała kolejne już single: Benadryl Subreddit i najnowszy Grey Veins. To właśnie z teledyskiem do tego kawałka związane są pewne kontrowersje.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Konflikt LS Dunes i Lego

W ubiegłym miesiącu grupa wydała oficjalny klip do najnowszego kawałka. Jest on dość charakterystyczny ze względu na fakt, iż pojawiają się w nim charakterystyczne figurki, natychmiast kojarzące się właśnie z największą na świecie firmą, zajmującą się produkcją klocków. Jak poinformował za pośrednictwem swoich social mediów Iero, przedsiębiorstwo wystosowało do wytwórni Fantasy Records, w której wydają LS Dunes, pismo, w którym żąda zdjęcia z serwisu YouTube teledysku do Grey Veins. Najpewniej chodzi o kwestię naruszenia prawa do znaku towarowego firmy. Gitarzysta nie kryje rozżalenia, zwracając uwagę, że sam jest wielkim fanem Lego, a My Chemical Romance zostali wybrani do programy Lego Ideas.

Spędziłem więcej godzin, niż mogę obliczyć, nie wspominając o tysiącach dolarów na przestrzeni lat, kupując i budując Wasze zestawy jako dziecko, nastolatek, dorosły, a teraz jako tata, który buduje ze swoim synem, jedenastolatkiem, która kocha klocki Lego bardziej niż ktokolwiek, kogo kiedykolwiek spotkałam, a nawet kazał nam poświęcić pokój w naszym domu na ich budowanie. Moja rodzina i ja spędziliśmy wakacje w Legolandzie, a mój drugi zespół został wybrany do Waszego programu Lego Ideas przez 10 000 zwolenników jako potencjalny przyszły zestaw do budowania - brzmi fragment oświadczenia gitarzysty.