Legendarny perkusista doznał zawału serca. Ogłoszono zastępstwo na koncertach

i

Autor: Roger Goodgroves/Photoshot/REPORTER Phil Ehart z Kansas z problemami zdrowotnymi

Legendarny perkusista doznał zawału serca. Ogłoszono zastępstwo na koncertach

2024-02-27 15:02

Czas leci, lata mijają, a legendy sceny rockowej, obecne na niej już od dekad, zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, które często uniemożliwiają im występowanie na scenie. Wie o tym bardzo dobrze Ozzy Osbourne, a teraz przekonał się o tym także perkusista legendarnej formacji Kansas. Muzyk doznał zawału serca.

Zespół Kansas świętował w ubiegłym roku swoje 50-lecie. Formacja powstała w 1973 roku w Topeka w stanie Kansas i dość szybko udało się jej zyskać rozpoznawalność na amerykańskim rynku. Formacja wylansowała takie przeboje, jak Carry On Wayward Son, Point of Know Return czy Dust in the Wind. W wyniku wewnętrznych napięć w 1984 roku doszło do rozpady grupy, powróciła ona jednak już rok później i pozostaje aktywna na rynku do dziś. Kansas ma na koncie szesnaście albumów studyjnych, z czego najnowszy to The Absence of Presence z lipca 2020 roku

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Phil Ehart rezygnuje z występów na żywo po zawale serca

W ramach 50-lecia zespół wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, na tej jednak zabraknie teraz członka-założyciela Kansas, Phila Eharta. Perkusista grupy doznał zawału serca, o czym ta poinformowała za sprawa oświadczenia, opublikowanego za pośrednictwem swoich social mediów. W ramach zastępstwa za bębnami na najbliższych pokazach, począwszy od 1 marca, zasiądzie technik Eharta, Eric Holmquist. Jest on bardzo dobrze znany fanom Kansas i już wielokrotnie zastępował Phila na scenie, chociażby w 2016 roku i na przełomie 2022 i 2023 roku. Nie wiadomo, kiedy Ehart miałby wrócić do koncertowania, muzyk wciąż jednak będzie pełnił funkcje menedżera grupy, którym pozostaje od przeszło 40 lat.

Poniżej sprawdź się w quizie o zagranicznym rocku lat 70.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?
Listen on Spreaker.