Lars Ulrich o Metallice: Wciąż czujemy się outsiderami, nie mamy się za mainstream

i

Autor: Invision/Invision/East News Lars Ulrich o pozycji Metalliki na rynku

Lars Ulrich o Metallice: "Czujemy się outsiderami, nie mamy się za mainstream"

2024-01-29 9:23

Metallica to od lat już prawdziwy gigant rynku muzycznego. Formacja z pewnością jest jedna z najbardziej wpływowych w branży, a jego pozycja umacnia się przy każdej kolejnej premierze. Okazuje się, że nieco inaczej na swoją obecność na rynku patrzą sami zainteresowani. Wyraz tego dał Lars Ulrich w jednym z ostatnich wywiadów.

Metallica pojawiła się na rynku w 1981 roku jako zespół, reprezentujący totalne podziemie. Grupa musiała intensywnie pracować na to, by zostać zauważonym. Członkowie formacji od samego początku mieli ambicję, by stać się wielkimi, czemu dawali już wyraz w bardzo wczesnych wywiadach. Choć już debiut grupy zwrócił uwagę rynku, to formacja na dobre rozgościła się w mainstreamie na początku lat 90., wraz z premierą przełomowego "Czarnego Albumu". Dziś Metallica cieszy się mianem prawdziwej legendy, jednej z najbardziej wpływowych grup na rynku. Okazuje się, że nieco inaczej myślą o sobie sami zainteresowani.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Lars Ulrich o Metallice i jej pozycji na rynku

W jednym z wywiadów w ramach promocji wydanego w kwietniu krążka 72 Seasons, Lars Ulrich zdradził swój nieco inny pogląd na całą sprawę. Perkusista powiedział w rozmowie w ramach podcastu Conan O'Brien Needs A Friend, że jest świadomy tego, że jego zespół w dużej mierze odpowiada za wprowadzenie thrash metalu do mainstreamu. Lars powiedział, że według niego rynek muzyczny był w tamtych czasach dość schematyczny. Oni sami także trafiali na przedstawicieli wytworni, którzy próbowali im narzucić, jaki kierunek powinni obrać, Metallica zawsze szła jednak za własną intuicją. Choć dziś formacja uchodzi za legendę i jest prawdziwym gigantem w branży, Lars powiedział, że nawet teraz członkowie zespołu czują się outsiderami, gdyż właśnie od takiej roli rozpoczynali swoją przygodę w branży. Muzyk, mimo osiągnięć, zdaje się być nadal niepewny swojej pozycji w branży i nie postrzega swojego zespołu jako przedstawiciela mainstreamu.

Z całą powagą, wciąż jest mi ciężko… Jestem ciągle… zawsze czujemy się jak outsiderzy, bo tak dorastaliśmy. Więc kiedy dzieją się te wszystkie wspaniałe rzeczy, wydaje mi się, że to wszystko jest albo chwilowe, albo zaraz ktoś powie: „Dobra, teraz zróbcie miejsce dla prawdziwych facetów, którzy przyjdą i zrobią to dobrze” lub cokolwiek innego. Nadal nie czujemy, że należymy do głównego nurtu, bez względu na to, jak duże odnosimy sukcesy - powiedział Lars w podcaście.

Listen on Spreaker.