Lady Pank kolejną gwiazdą formatu MTV Unplugged! Zespół zapowiedział także inną niespodziankę

i

Autor: AKPA Lady Pank zagrają "bez prądu"

Lady Pank kolejną gwiazdą formatu MTV Unplugged! Zespół zapowiedział także inną niespodziankę

2022-06-03 11:45

2 czerwca w swoich social mediach zespół Lady Pank poinformował, że bierze udział w klasycznym projekcie MTV Unplugged! Muzycy są obecnie w trakcie prób, których efektem będzie koncert z tej serii, a kolejno najprawdopodobniej trasa po Polsce i album live. Poza tymi wieściami, grupa zdradziła także, że już niedługo ukaże się jej nowy singiel! Sprawdźcie resztę szczegółów.

Powstały we Wrocławiu w 1981 roku zespół Lady Pank to bezsprzecznie jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Grupa została założona tuż po odejściu z Budki Suflera Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego i początkowo występowała w składzie Borysewicz, Wojciech Bruślik i Andrzej Dylewski. Z czasem do zespołu dołączył Janusz Panasewicz jako główny wokalista. Przez te wszystkie lata zespół nagrał dwadzieścia albumów studyjnych i stworzył niezliczoną ilość kultowych utworów, na czele z Mniej niż zero, Zamki na piasku, Zostawcie Titanica, Zawsze tam, gdzie Ty, Kryzysowa Narzeczona, Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą czy Drzewa. Obecnie Lady Pank tworzą Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz.

Janusz Panasewicz w Esce Rock - Organek pierwszym gościem Lady Pank na MTV Unplugged

Lady Pank kolejną gwiazdą formatu MTV Unplugged

2 czerwca na swoim profilu instagramowym Jan Borysewicz opublikował stories, na którym poinformował, że obecnie z zespołem są w trakcie prób, ponieważ grupa została kolejną gwiazdą legendarnego formatu MTV Unplugged! Zespół zagra swój akustyczny koncert 22 czerwca w warszawskiej Scenie Relax. Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania zupełnie nowych aranżacji ikonicznych piosenek polskiego rocka, zwykle kojarzonych z mocnym elektrycznym brzmieniem gitary Jana Borysewicza i elektryzującym głosem Janusza Panasewicza. Widzowie będą mogli zobaczyć koncert w telewizji jesienią 2022. Tradycją jest, że efektem wyjątkowego koncertu jest album live, jednak tu szczegóły nie są na chwilę obecną znane - o wszystkim będziemy informować na bieżąco! Bilety na koncert w warszawskiej Scenie Relax do kupienia na ebilet.pl.

Zespół zapowiedział nowy singiel - tytuł

W jednym z nagrań muzycy zdradzili też, że już niebawem ukaże się najnowszy singiel zespołu! Utwór nosi tytuł Krokodyle tańczą, a tekst do niego napisał stały współpracownik grupy - Andrzej Mogielnicki.

Historia polskiego MTV Unplugged

Pierwszą artystką, która wzięła udział w koncercie z serii MTV Unplugged była Kayah. W 2007 roku przyszła kolej na zespół Hey, a dwa lata później na Wilki. W 2010 roku “bez prądu” zagrał Kult. Swoje koncerty z serii MTV Unplugged zagrali też O.S.T.R., Brodka, Kamil Bednarek, Kasia Kowalska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski i Natalia Kukulska.

Sonda
Jakich polskich artystów/artystki chciałbyś/chciałabyś usłyszeć w serii MTV Unplugged?