Kwiat Jabłoni nagrywa płytę z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Szczegóły projektu

i

Autor: Screen z Instagrama/1944pl Kwiat Jabłoni, Powstanie Warszawskie, "Wolne serca"

Kwiat Jabłoni nagrywa płytę z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Szczegóły projektu

2022-07-19 11:34

1 sierpnia przypada 78. rocznica Powstania Warszawskiego. Od kilku lat elementami obchodów tego wydarzenia są wyjątkowy koncert oraz powstanie okolicznościowej płyty, za którą odpowiada uznany artysta. W ubiegłym roku ukazał się projekt “Ocali nas miłość”, stworzony przez zespół Ørganek, a w obecnym album i koncert stworzyła grupa Kwiat Jabłoni - poniżej szczegóły.

Kwiat Jabłoni to powstały w 2018 roku zespół, wykonujący muzykę z pogranicza popu, indie, folku i bluegrass. Nazwa grupy nawiązuje do piosenki Kwiat Jabłoni grupy Trash Budda, która za to opowiada o marce taniego wina, nazywanego potocznie jabolem. W 2019 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany Niemożliwe, z którego pochodzi popularny utwór Dziś późno pójdę spać. Na początku ubiegłego roku zespół wydał swoją drugą płytę - krążek Miało być nic dotarł do pierwszego miejsca listy OLiS i zapewnił grupie dwie nominacje do Fryderyków. W 2019 roku Kwiat Jabłoni zadebiutował na scenie Pol’and’Rock Festival, rok później wziął udział w edycji online wydarzenia i powróci na imprezę także w nadchodzącej edycji.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Kwiat Jabłoni zagra na 78. rocznicę Powstania Warszawskiego!

Kolejnym krokiem w karierze zespołu jest wzięcie udziału w wyjątkowym projekcie, nadzorowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od kilku lat elementami obchodów kolejnych rocznic tego wydarzenia są wyjątkowy koncert i powstanie okolicznościowej płyty - w tym roku to właśnie Kwiat Jabłoni odpowiada za stworzenie obu! Projekt powstaje pod hasłem Wolne serca - koncert i premiera albumu odbędą się już 22 lipca. Tego dnia na scenie w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego Kwiat Jabłoni, w towarzystwie gości, zaprezentuje materiał z płyty. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży na stronie Muzeum.

Szczegóły albumu “Wolne serca”

Album Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca ujrzy światło dzienne już 22 lipca. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów, które w ważny dla artystów sposób opowiadają o wolności. Projekt da również możliwość usłyszenia nowych aranżacji kompozycji, które ukształtowały kilka pokoleń Polek i Polaków. Do stworzenia płyty grupa zaprosiła grono wspaniałych artystów i artystek - Natalię Kukulską, Sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca. Wydawnictwo promuje nowa wersja klasycznej kompozycji T.Love, czyli Nie, nie, nie - posłuchajcie już teraz!

Tracklista albumu "Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca":

  1. Nie, nie nie
  2. Wolne ptaki ft. Natalia Kukulska
  3. Jutro możemy być szczęśliwi ft. Kasia Lins
  4. Światła miasta ft. Miuosh
  5. Warszawa, ja i Ty ft. sanah
  6. Płachta Nieba ft. Jucho
  7. Trwaj chwilo, trwaj ft. Natalia Grosiak
  8. Mówię Ci, że
  9. Nie pytaj o Polskę ft. Kuba Kawalec

W każdej dekadzie utwory te miały inną wymowę, definiowały odmienny moment naszej historii, jednak łączyło je przesłanie – umiłowanie wolności. - brzmi fragment oświadczenia Muzeum.