KULT w katowickim Spodku w ramach Trasy Pomarańczowej 2022! [DATA, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe Kult zagra w Katowicach! Data, bilety

KULT w katowickim Spodku w ramach Trasy Pomarańczowej 2022! [DATA, BILETY]

2022-09-05 14:28

Mający na koncie cztery dekady aktywności scenicznej KULT ogłasza koncert w katowickim Spodku, w ramach corocznej “Trasy Pomarańczowej”! Zespół wystąpi w Katowicach już 26 listopada. Podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów, jak również materiału z najnowszego albumu “Ostatnia płyta”. Bilety dostępne w sprzedaży!

KULT powstał w 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Kult - legenda polskiej sceny

Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU, zatytułowany Ostatnia płyta ukazał się na rynku w maju 2021 roku. Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

Co tam w środku gra? - Kult

Kult zagra w katowickim Spodku! Data, bilety

Zgodnie z tradycją, w harmonogramie jesiennej "Trasy Pomarańczowej" nie mogło zabraknąć katowickiego Spodka. Grupa odwiedzi Katowice 26 listopada 2022, by ponownie wypełnić to legendarne miejsce po brzegi. Bilety w cenie od 110 zł są już dostępne w sprzedaży!

Jak dobrze znasz teksty piosenek Kultu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jaką markę samochodu ma dziewczyna z piosenki “Baranek”?