Kto jest 'rockowym bogiem' dla Tony'ego Iommiego? Artysta zdradził to w wywiadzie

2021-12-06 10:09

Tony Iommi jest dla wielu osób wyznacznikiem rockowej muzyki, a w zasadzie jest dla wielu prawdziwym 'bogiem rocka i metalu'. Jednakże, współzałożyciel Black Sabbath, sam ma swojego 'boga rocka', o którym ostatnio trochę opowiedział.

Tony Iommi to postać w świecie rocka i metalu, która swoimi dokonaniami, zainspirowała wielu muzyków. Wiadomo, współzałożyciel Black Sabbath, to dla wielu osób prawdziwy 'bóg rocka i metalu', a dla niego samego? Kto według Tony'ego jest prawdziwym 'bogiem rocka'? Odpowiedź może zaskakiwać.

Co tam w środku gra? Nirvana

Kto jest 'rockowym bogiem' dla Tony'ego Iommiego? Artysta zdradził to w wywiadzie

W trakcie wywiadu dla BBC, Tony Iommi zdradził, kto według niego, jest prawdziwym 'bogiem rocka'. Okazuje się, że to Brian May:

Jego brzmienie i styl wyróżniały się, kiedy usłyszałem pierwszą płytę Queen. Pomyślałem wówczas „to bardzo dobry zespół”. Podobało mi się to, jak grał gitarzysta. Miał swój charakter, który go wyróżniał od innych. Miał coś swojego. Dziś każdy potrafi rozpoznać Briana. Po raz pierwszy spotkaliśmy się we wczesnych latach 70. Szybko złapaliśmy kontakt i potrafiliśmy przegadać całą noc. Parę razy ze sobą jamowaliśmy. Graliśmy na albumach różnych osób. On zagrał na moim solowym albumie. Kocha swoją gitarę, zawsze ma ją przy sobie. Kiedy mnie odwiedza zawsze mam dla niego gitarę, żebyśmy mogli sobie pograć.'

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?