Krzysztof Cugowski

i

Autor: AKPA Krzysztof Cugowski gorzko o "Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Cugowski gorzko o "TTBZ". "Nie to było istotne"

2024-03-18 14:47

Krzysztof Cugowski na polskiej scenie muzycznej gości już od ponad pół wieku. Na swoim koncie ma wiele ponadczasowych przebojów, które do dziś nuci cała Polska. W 2022 roku wokalista Budki Suflera był jurorem popularnego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Mogliśmy go oglądać zaledwie w jednym sezonie. Teraz wyjawił, dlaczego odszedł z programu.

Krzysztof Cugowski, to śmiało możemy powiedzieć, legenda polskiej muzyki. Oprócz kariery muzycznej na swoim koncie ma również pracę w roli polityka. Cugowski był bowiem senatorem VI kadencji. W 2022 roku był także jurorem 16. edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zastąpił wówczas Andrzeja Gromalę, czyli Gromeego. Niestety, po zaledwie jednym sezonie, piosenkarz zrezygnował z dalszego udziału w programie, a jego miejsce zajął Robert Janowski.

Stefano Terrazzino oczarował Gąsowskiego w Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!

Wokalista tłumaczył to wówczas brakiem czasu i nadmiarem innych obowiązków, które uniemożliwiały mu pracę przy produkcji. W ostatnim wywiadzie z Plejadą powiedział:

Kiedyś byłem trenerem w „Bitwie na głosy”. Zobaczyłem wtedy, jak wyglądają kulisy takich programów i obiecałem sobie, że nigdy więcej w czymś takim nie wystąpię. Gdy Nina [Terentiew - red.] zaczęła namawiać mnie na bycie jurorem w „Twoja twarz brzmi znajomo”, pomyślałem, że to rola, w której jeszcze nie byłem. Postanowiłem więc się w niej sprawdzić. Ale szybko zrozumiałem, że to nie dla mnie - wyznał muzyk.

Krzysztof Cugowski gorzko o "TTBZ"

Teraz wokalista i wykonawca ponadczasowych hitów, jak "Bal wszystkich świętych", czy "Takie Tango" przerwał milczenie i wyznał prawdziwy powód, dla którego postanowił pożegnać się z produkcją. Jak się okazuje, wcale nie chodziło o brak czasu, jak wcześniej zapewniał:

Okazało się, że tam w ogóle nie chodzi o mówienie prawdy czy merytoryczne komentarze, tylko o robienie show. Nie było miejsca na rzetelne oceny występów. Nie to było istotne. W związku z tym po jednym sezonie podziękowaliśmy sobie. Więcej już nigdy nie dam się namówić. Nie nadaję się do tego - powiedział Cugowski w wywiadzie dla Plejady.

Źródło: Krzysztof Cugowski gorzko o "TTBZ". "Nie to było istotne"