Krzystof Sokołowski

i

Autor: Materiały prasowe

Krzysiek Sokołowski ogłasza trasę "Alter Ego"! Muzyk zagra w warszawskiej Stodole

2024-01-15 14:34

24 lutego 2024 w Klubie Stodoła wystąpi Krzysiek Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka! Posiadacz jednego z najlepszych heavymetalowych głosów w Polsce zaprezentuje warszawskiej publiczności skrywane dotąd muzyczne oblicze. Koncert SOKOŁOWSKIEGO odbędzie się w ramach trasy “Alter Ego”, promującej debiutancki solowy album artysty, pt. "Taki jak ja", którego premiera odbędzie się 19 stycznia. Bilety dostępne w sprzedaży. Koncerty pod patronatem Eska ROCK.

Krzysiek Sokołowski znany jako wokalista Nocnego Kochanka ukazuje słuchaczom swoje skrywane dotychczas oblicze. Debiutancki album pod tytułem "Taki jak ja" jest początkiem solowej działalności pod szyldem SOKOŁOWSKI.

Płyta jest oderwaniem od wizerunku śmieszka, który towarzyszył artyście w ostatnich latach. Na krążku znajduje się 10 kompozycji, zawierających spektrum niebłahych emocji i odsłaniających nieznaną dotąd odbiorcom wrażliwość SOKOŁOWSKIEGO.

„Puszczałem Nocnego Kochanka moim rodzicom…” - Krzysztof Sokołowski w Esce ROCK!!!

Mając jakieś 20 lat, marzyłem o nagraniu płyty rockowo-metalowej z poważnymi tekstami po polsku. No, dobra, początkowo myślałem wyłącznie o albumie metalowym — w tamtym czasie nie istniała dla mnie muzyka inna niż heavy metal. Po prawie 10 latach śmieszkowania, postanowiłem wrócić do mojego marzenia z dawnych czasów. Odkurzyłem swoje wybrane kompozycje odkładane do szuflady przez lata i spojrzałem na nie, mając nieco bardziej otwartą głowę - opowiada SOKOŁOWSKI. 

Sokołowski i jego Alter Ego!

Zgodnie z zapowiedzią, muzyk będzie promował nadchodzący solowy album na trasie koncertowej! Oto lista miast i wykaz dat, kiedy i gdzie pojawi się Sokołowski:

Krzysiek Sokołowski solo w Stodole!

Trasa obejmie także występ w warszawskiej Stodole - oto jego szczegóły!

  • 24 lutego 2024, Klub Stodoła
  • ul. Batorego 10, Warszawa
  • Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl.

O Sokołowskim

Porównywany wielokrotnie do Bruce'a Dickinsona czy Roba Halforda, Krzysiek SOKOŁOWSKI od lat jest nazywany posiadaczem jednego z najlepszych heavymetalowych głosów w Polsce. Pięciokrotnie został okrzyknięty przez słuchaczy Antyradia Wokalistą Rocku, a z grupą Nocny Kochanek osiąga sukcesy, które w obrębie gatunku są rzadkością. Nagroda Fryderyka, Złotego Bączka i kilka złotych oraz platynowych płyt na ścianie to tylko niewielka część osiągnięć zespołu, którego jest frontmanem.

Jednak SOKOŁOWSKI to nie tylko Nocny Kochanek. Artysta przez kilka lat pełnił rolę wokalisty zespołu Exlibris, wystąpił gościnnie w utworach formacji takich jak: Corruption, The Sixpounder czy Ballbreaker. W 2020 roku dołączył do składu supergrupy Polish Metal Alliance, zrzeszającej polskich muzyków metalowych. W 2023 roku został zaproszony do wzięcia udziału w cyklu koncertów The Legend of Rock Symphonic, podczas których wykonuje heavy-rockowe hity z orkiestrą symfoniczną oraz stał się bohaterem trzeciej części "Dreszcza", powieści Kuby Ćwieka.

Ukończył lingwistykę stosowaną, a jako tłumacz mógł niejednokrotnie realizować się podczas pisania i przekładania tekstów. Po latach chowania pomysłów do szuflady, zdecydował się pokazać słuchaczom inną stronę swojej muzycznej wrażliwości. Tak powstał album "Taki jak ja", który - jak zaznacza sam wokalista - prezentuje jego drugie (a może pierwotne?) oblicze.