Zbliża się koncert z okazji 45-lecia zespołu Dżem! Gdzie i kiedy odbędzie się występ? Co z biletami?

i

Autor: AKPA Szczegóły szczególnego koncertu Dżemu [DATA, MIAST, BILETY, SKŁAD]

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Koncert z okazji 45-lecia zespołu Dżem już za moment! Grupa po raz pierwszy zagra z Sebastianem Riedlem

2024-04-05 12:37

W sobotę 6 kwietnia odbędzie się koncert zespołu Dżem, który z pewnością zapisze się w historii polskiej muzyki! Legendarna formacja na wyjątkowym wydarzeniu nie tylko będzie świętować swoje 45-lecie, ale także po raz pierwszy wystąpi z nowym wokalistą w składzie. Tym już za chwilę zostanie syn nieodżałowanego Ryśka Riedla, Sebastian Riedel! Sprawdź szczegóły!

W grudniu ubiegłego roku zupełnie niespodziewanie zespół Dżem wydał za pośrednictwem swoich social mediów oświadczenie, w którym poinformował, że żegna się z wieloletnim wokalistą, Maciejem Balcarem. Już wtedy poinformowano, że pierwszy występ z nowym wokalistą odbędzie się 6 kwietnia, a nazwisko nowego członka zostanie ujawnione w późniejszym czasie.

Wszystko stało się jasne 10 stycznia, kiedy to formacja oficjalnie ogłosiła, że już od kwietnia jej nowym wokalistą zostanie sam Sebastian Riedel. Fani zespołu przyjęli te wieści z ogromnym entuzjazmem, nie kryjąc zdania, że decyzja o połączeniu sił z synem zmarłego w 1994 roku synem dawnego wokalisty Dżemu, Ryśka Riedla, jest najlepszą z możliwych decyzji.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Koncert z okazji 45-lecia Dżemu - kiedy i gdzie się odbędzie? Co z biletami?

Pierwszy występ Dżemu w nowym składzie odbędzie się już za moment! To właśnie 6 kwietnia odbędzie się wyjątkowy koncert grupy z okazji jej 45-lecia i to na nim po raz pierwszy oficjalnie w nowej roli wokalisty Dżemu zaprezentuje się fanom i fankom Sebastian Riedel.

Szczególne wydarzenie odbędzie się w katowickim Spodku, jednak niestety, nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy chcieliby wziąć w nim udział. Pokaz widnieje jako w pełni wyprzedany i nie wiadomo, czy planowana jest dodatkowa pula biletów, która mogłaby trafić do sprzedaży. Nie wiadomo także, czy w pokazie weźmie udział Maciej Balcar. Poniżej za to kilka informacji organizacyjnych na temat wydarzenia, które udostępnił w swoich socialach sam zespół:

  • Otwarcie bram Spodka - godz. 16:30 - wejście bramami nr 2 i 4!
  • Koncert - godz. 18:00
  • Na miejscu, przed, w trakcie i po koncercie będzie można nabyć pamiątkowe okazjonalne koszulki, przypinki i plakaty.
  • Oficjalny Fan Club zespołu Dżem "Skazani na Bluesa" planuje rozmaite muzyczne atrakcje na antresoli Spodka - zespół zachęca do aktywnego udziału!
  • Z grupą świętować będą Przyjaciele z Hospicjum Cordis - Dżem zachęca do wsparcia zbiórki na ten szczytny cel.

Dżem na Jarocin Festiwal 2024

Przypominamy, że w tym szczególnym z wielu względów roku Dżem wróci tam, gdzie tak naprawdę się wszystko zaczęło! Grupa będzie jedną z gwiazd tegorocznego Jarocin Festiwal. Na chwilę obecną nie jest znana rozpiska koncertów samo wydarzenie odbędzie się w dniach 18-21 lipca.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa z synem Ryszarda Riedla wraca do korzeni na Jarocin Festiwal 2024

Dżem i Sebastian Riedel razem!

Na profilu Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w social mediach pojawiło się już pierwsze zdjęcie zespołu z synem Ryśka Riedla - znajdziesz je poniżej!

Poniżej sprawdź się w quizie o zespole Dżem!

Dżem - co wiesz o legendzie polskiego rocka? Rozwiąż quiz o zespole

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę ma na imię Beno Otręba?