Dżem logo

i

Autor: brak danych

Dżem jedną z gwiazd tegorocznego Jarocin Festiwal! Grupa z synem Ryszarda Riedla wraca do korzeni

2024-02-08 12:42

Ten rok z wielu względów jest szczególny dla zespołu Dżem. W czasie, gdy minie równo trzydzieści lat od śmierci jej nieodżałowanego wokalisty, Ryszarda Riedla, do jego składu w tej roli dołączy już za chwilę syn artysty, Sebastian Riedel. To z nim właśnie grupa wróci tam, gdzie w jakiś sposób to wszystko się zaczęło - do Jarocina.

Choć zespół Dżem powstał w 1973 roku (a więc przed chwilą świętował swoje 50-lecie), to przełomem w jego karierze stał się rok 1979, kiedy to podczas wyjazdu do Wilkasów zaczął on komponować swoje pierwsze utwory. Już rok później grupie udało się zakwalifikować do I Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. To właśnie na tej imprezie zadebiutowała ona przed tak dużą publicznością, grając dla niej m.in. klasyki Paw i Whisky. Formacji udało się zająć trzecie miejsce w przeglądzie i choć chwilę później jej przyszłość na moment stanęła pod znakiem zapytania, to Jarocin jest dla historii Dżemu zupełnie kluczowy. Teraz, po prawie 45 latach zespół wraca na festiwal - i to w bardzo wyjątkowym kształcie.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Dżem gwiazdą tegorocznego Jarocin Festiwal!

Już od kilku tygodni wiadomo, że odchodzącego ze składu Macieja Balcara w składzie Dżemu zastąpi syn Ryśka Riedla, Sebastian Riedel. Uznany muzyk po raz pierwszy wystąpi z grupą w kwietniu, a chwilę później ta wyruszy w całą serię koncertów, a jednym z przystanków będzie właśnie Jarocin!

W czwartek 8 lutego organizatorzy ogłosili, że legenda polskiej sceny blues rockowej dołącza do line-upu!

Jarocin Festiwal 2024 - gdzie i kiedy? Co z biletami?

Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2024 roku, oczywiście w Jarocinie.

W sprzedaży są już także dostępne bilety na wydarzenie - aktualnie zakupić można wejściówki w ramach drugiej puli w cenie 239 zł (karnet 3-dniowy). Wykupienie miejsca na terenie pola namiotowego to koszt rzędu 99 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu.

Czy dobrze znasz teksty piosenek zespołu Dżem? Quiz dla fanów kultowych utworów polskiego rocka

Pytanie 1 z 10
Jajo jakiego koloru znajdował podmiot liryczny w utworze "Paw"?