Kompilacja największych przebojów Dire Straits po raz pierwszy w historii została wydana na 2LP

i

Autor: Materiały prasowe Największe przeboje Dire Straits zebrane w jednym miejscu

Kompilacja największych przebojów Dire Straits po raz pierwszy w historii została wydana na 2LP

2022-06-17 9:40

17 czerwca po raz pierwszy na 2LP ukazała się kompilacja „Money For Nothing”, zawierająca największe przeboje Dire Straits.

Brytyjska grupa Dire Straits powstała w Londynie w 1977 roku z inicjatywy braci Marka i Davida Knopflerów, a także Johna Illsleya i Picka Withersa. Już pierwszy singiel formacji, Sultans of Swing (promujący tak samo zatytułowany debiutancki album) dotarł do top 10 list przebojów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Największy sukces przyszedł z drugą płytą kapeli, Brothers in Arms (1985), która rozeszła się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Później było to pierwsze kompaktowe wydawnictwo, którego sprzedaż przekroczyła milion kopii. Dire Straits powszechnie uważane jest za jeden z największych brytyjskich rockowych zespołów w historii, czego dowodem ponad 120 milionów płyt sprzedanych na całym świecie. Na pożegnalną trasę koncertową formacji, która odbyła się w latach 1991-1992, sprzedano ponad 7 milionów biletów. W 2018 roku Dire Straits wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

EskaROCK LIVE! - wywiad - Organek

Składanka “Money For Nothing” wydana na 2LP

Składanka, która oryginalnie miała premierę w 1988 roku, zawiera utwory z pięciu pierwszych studyjnych płyt rockowego zespołu, w tym takie szlagiery jak Sultans of Swing, Tunnel of Love, Romeo and Juliet i Private Investigations, a także nagrany z udziałem Stinga hit Money for Nothing czy jeden z największych przebojów wszech czasów - Brothers in Arms. Na winylową reedycję Money For Nothing trafił utwór Telegraph Road (Live Remix), który wcześniej był dostępny tylko na oryginalnym formacie CD. Ponadto, zestaw wzbogacono o zupełnie nowy miks nagrania Portobello Belle (Live). Za nowy mastering odpowiadał Bob Ludwig, a nad tłoczeniem czuwał Bernie Grundman. Oryginalna okładka doczekała się reprodukcji, a wewnętrzna grafika została wydrukowana na dwustronnej, 12-calowej wkładce.