Queen - klasyczne albumy kompilacyjne zespołu zostały wydane na sześciu winylach

i

Autor: Materiały prasowe Największe przeboje Queen zebrane w jednym miejscu

Queen - klasyczne albumy kompilacyjne zespołu zostały wydane na sześciu winylach

2022-06-17 9:41

Fani Queen po raz pierwszy otrzymują obszerne wydawnictwo „The Platinum Collection” na winylu. Zestaw, który ukazał się 17 czerwca, zawiera wszystkie trzy kompilacje „Greatest Hits” legendarnej grupy, na które składają się największe klasyki rocka i popu.

Czterej autorzy piosenek w zespole - Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon - stworzyli wspaniały katalog hymnów wszech czasów, które z powodzeniem rozbrzmiewają w kolejnych dekadach. Zgodnie z tytułem, The Platinum Collection pokryła się ostatnio w Wielkiej Brytanii ośmiokrotną platyną, co oznacza sprzedaż na poziomie 2,4 miliona od czasu reedycji w czerwcu 2011 roku, kiedy to wydawnictwo ukazało się z okazji 40-lecia Queen.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Największe przeboje Queen wydane na winylu

17 czerwca światło dzienne ujrzał limitowany, składający się z sześciu kolorowych winyli zestaw The Platinum Collection, który ozdobiony został nową okładką. Każdy z analogowych krążków dostępny jest w innym kolorze i każdy ma indywidualnie zaprojektowaną kopertę. Całość uzupełnia 24-stronicowa, 12-calowa książeczka z fotografiami. Odporne na czas i mody wydawnictwo The Platinum Collection przypomina, że Queen zawsze byli barwni, dynamiczni, płonęli pasją i dumą.

Queen - zawartość kompilacji “Greatest Hits”

Płyta QUEEN Greatest Hits po raz pierwszy ukazała się w 1981 roku i jest brytyjskim bestsellerem wszech czasów z 6,8 milionami sprzedanych egzemplarzy w UK i 25 milionami na całym świecie. Na album trafiły przeboje z lat 1974-1980, w tym rockowe standardy, jak Bohemian Rhapsody i We Are The Champions, który naukowcy w 2011 roku uznali za najbardziej chwytliwą piosenkę w historii. W zestawie nie zabrakło porywającego tłumy We Will Rock You, ironicznego Fat Bottomed Girls czy zainspirowanego disco lat 70. Another One Bites the Dust, a także nawiązującego do rockowych szlagierów z szaf grających Crazy Little Thing Called Love i nasyconego gospelowymi inspiracjami Somebody To Love.

Składanka QUEEN Greatest Hits II, która pierwotnie miała premierę tuż przed śmiercią Freddiego Mercury’ego w 1991 roku, sprzedała się w 19 milionach kopii. Zestaw wypełniły nagrania z lat 1981-1991, czyli okresu, w którym Queen porzucili zasadę „żadnych syntezatorów”, wznosząc się na wyżyny kreatywności. Łącząc swoje gitarowe brzmienie z elementami funku, disco i elektroniki, wypracowali nowoczesny, bardziej wygładzony styl, które zapewnił im status super-grupy. W latach 80. Queen zrealizowali niektóre ze swych największych, nieśmiertelnych hitów, od Under Pressure we współpracy z Davidem Bowie, przez retro-futurystyczne Radio Gaga i zabawnie romantyczne I Want To Break Free, po napędzane muskularnymi riffami Hammer To Fall. Oficjalnie to 10. najlepiej sprzedający się album na Wyspach Brytyjskich. Greatest Hits II zawiera także sentymentalne Friends Will Be Friends, wypełnione synth-rockowymi fanfarami One Vision oraz pożegnalne The Show Must Go On.

Ostatnia z kompilacji, QUEEN Greatest Hits III, to winylowy rarytas, na którym znalazły się piosenki z ostatnich dni działalności zespołu, jak i solowe nagrania poszczególnych muzyków oraz duety z innymi artystami takimi jak Elton John, Montserrat Caballé, George Michael czy Wyclef Jean.

Wydanie kolekcjonerskie “The Platinum Collection”

The Platinum Collection ukazało się również w wydaniu kolekcjonerskim, zawierającym nutowe zapisy i transkrypcje tekstów blisko 50 klasyków rockowej formacji, w tym takich utworów, jak Another One Bites the Dust, Bicycle Race, Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, Don't Stop Me Now, Fat Bottomed Girls, The Great Pretender, I Want It All, I Want to Break Free, Killer Queen, Radio Ga Ga, The Show Must Go On, Somebody to Love, Thank God It's Christmas, Under Pressure, We Are the Champions, We Will Rock You czy You're My Best Friend.