Kolejny klasyczny zespół ogłasza pożegnalną trasę koncertową! Weterani schodzą ze sceny

i

Autor: MediaPunch/face to face/0000554/Reporter The Eagles na pożegnalnej trasie koncertowej

Kolejny klasyczny rockowy zespół ogłasza pożegnalną trasę koncertową! Weterani schodzą ze sceny

2023-07-17 11:31

Wydaje się, że nagrywanie muzyki i koncertowanie, to zajęcia, które można wykonywać praktycznie do końca życia. Niestety jednak, są one mocno wyczerpujące, szczególnie, gdy mamy na myśli wieloletnie występowanie. Nic więc dziwnego, że kolejne formacje decydują się na zejście ze sceny. Po Aerosmith następna legendarna formacja ogłosiła pożegnalną trasę koncertową!

Gdy na wiosnę Joe Perry zaczął mówić, że Aerosmith przygotowuje się do ogłoszenia trasy, mało kto się spodziewał, że będzie ona miała szczególny wymiar. Dokładnie 1 maja formacja poinformowała, że jesienią rozpocznie serię koncertów, pod hasłem "Peace Out Tour" i będzie to jej pożegnanie się ze sceną! Póki co trasa obejmuje swoim zasięgiem jedynie Stany Zjednoczone, fani zespołu z całego świata liczą jednak na to, że ta zostanie wydłużona i obejmie także inne państwa. Okazuje się, że Aerosmith nie jest jedyną legendarną rockową grupą, która zdecydowała się na taki krok.

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Eagles schodzą ze sceny!

W czwartek 6 lipca zespół Eagles ogłosił, że, także na jesieni, rozpocznie swoją pożegnalną trasę koncertową! Dokładnie 7 września w Nowym Jorku wystartuje "The Long Goodbye", określana wprost jako "The Final Tour". Formacja rozpoczęła karierę w 1971 roku, a więc dokładnie 52 lata temu! Przez ten czas grupa wydała zaledwie siedem albumów studyjnych, w tym legendarny już Hotel California z 1976 roku. Kolejne wydawnictwo ukazało się już trzy lata później, jednak na następny album Eagles trzeba było czekać aż dwadzieścia osiem lat, gdy dopiero w 2007 roku premierę miał - wygląda na to ostatni, album Long Road Out of Eden. 

Na chwilę obecną zespół ogłosił trzynaście pokazów, wszystkie na terenie USA, zapewnia jednak, że lista ta będzie się powiększać w miarę zainteresowania publiczności. Eagles będą występować w składzie Don Henley, Joe Walsh and Timothy B. Schmit, Vince Gill i Deacon Frey. 

Listen on Spreaker.