Kirk Hammet: nie miałem wpływu na nową płytę Metalliki

i

Autor: Bulls

Kirk Hammett zapowiada solowy album! To pierwszy tego typu ruch członka Metalliki

2022-02-09 7:45

Przez lata fani spekulowali, kto z Metalliki będzie pierwszym, który zdecyduje się na wydanie solowego krążka. Jak widać, pierwszym który zdecydował się na taki ruch, jest Kirk Hammett. Co wiemy o jego solowym albumie?

Jak dotąd, żaden z członków Metalliki nie podjął się wydania solowego albumu, chociaż kilka razy spekulowano, że James Hetfield zdecyduje się na taki ruch. Okazuje się, że pierwszym z zespołu jest Kirk Hammett, który zdecydował się na nietypowy krążek. Co wiadomo o wydawnictwie?

Co tam w środku gra - Metallica

Kirk Hammett zapowiada solowy album! Co wiadomo o krążku?

Wiadomo, że album będzie EPką, której tytuł to 'Portals' i znajdziemy na niej cztery numery instrumentalne, a jej premiera zaplanowana została na 23 kwietnia, czyli na Record Store Day. Jak powiedział sam Hammett:

Początkowo, zanim w ogóle zrodził się pomysł na solową płytę EP, chciałem stworzyć muzykę akompaniującą wystawie „It’s Alive” w Peabody Essex Museum w Salem w 2017 roku. Chciałem, żeby odpowiednia muzyka grała na zapętleniu, gdy ludzie będą zwiedzać wystawę. Pewnego wieczoru usiadłem i zanim się zorientowałem powstał „Maiden And The Monster”. Pierwotny koncept „Portals” zrodził się z tej kompozycji. Zdałem sobie sprawę, że mogę tworzyć różne fragmenty ścieżki dźwiękowej. Tworzę dźwięki i muzykę do filmów wyświetlanych w mojej głowie.

Krążek ukaże się na CD, winylu oraz streamingu. Tak prezentuje się okładka:

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu