Kirk Hammett pojawił się w warszawskim kinie! Muzyk wziął udział w spotkaniu z Rossem Halfinem [FOTO]

i

Autor: Invision/Invision/East News Kirk Hammett i Ross Halfin na spotkaniu w warszawkim Multikinie Złote Tarasy

rockowe newsy

Kirk Hammett pojawił się w warszawskim kinie! Muzyk wziął udział w spotkaniu z Rossem Halfinem [FOTO]

2024-07-08 12:30

Weekend pod jednym głównym i jedynym hasłem - Metallica - oficjalnie się zakończył! Za nami nie tylko dwa wyczekiwane koncerty formacji, ale też wizyty w oficjalnym Pop-Up Shopie zespołu czy wydarzenia w ramach sobotniego "Warsaw Takeover". Częścią tego dnia było spotkanie z fotografem Rossem Halfinem a na tym, zgodnie z przewidywaniami, pojawił się Kirk Hammett!

Weekend pod znakiem zespołu Metallica oficjalnie za nami! W piątek i niedzielę odbyły się dwa koncerty w ramach najnowszej trasy "M72 World Tour", a na tych fanów i fanki czekały niespodzianki w postaci dwóch różnych setlist czy zaprezentowanej na piątkowym występie piosenki Back in Warsaw, napisanej specjalnie z okazji wizyty w Stolicy. Sporym zaskoczeniem był fakt, iż w ramach niedzielnego koncertu Robert Trujillo i Kirk Hammett wykonali wspólnie klasyk grupy Maanam, Kocham Cię, kochanie moje.

ZOBACZ TAKŻE: Robert Trujillo znowu zaśpiewał po polsku!

Koncerty to nie było jednak wszystko - już w środę 3 lipca na Placu Konesera otwarty został oficjalny Pop-Up Shop grupy, w sobotę zaś odbyła się seria wydarzeń w ramach akcji "Warsaw Takeover". To wtedy miało miejsce spotkanie z uznanym fotografem, Rossem Halfinem. Te odbyło się w sali jednej z sieci kin w warszawskich Złotych Tarasach, a na miejscu zebranych czekała spora niespodzianka!

Mija 37 lat od pierwszego koncertu Metalliki w Polsce!

Kirk Hammett w warszawskim kinie!

W ramach spotkania fotograf opowiedział nieco więcej o swojej długoletniej współpracy z Metalliką, ale też nieco bardziej ogólnie, o swoich wizytach w Polsce z innymi grupami, chociażby Iron Maiden. Głównym tematem wydarzenia była jednak słynna książka Metallica: The Black Album in Black & White, którą zebrani na miejscu mogli przekazać autorowi do podpisania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i bardzo szybko się wyprzedało - nic dziwnego, w innych krajach, w których miało miejsce takowe wydarzenie, pojawiali się na nim Kirk Hammett i Robert Trujillo lub któryś z tej dwójki w pojedynkę.

Zgodnie z przewidywaniami, nie inaczej stało się w Warszawie! W trakcie trwania spotkania w pewnym momencie na salę kinową wszedł Kirk we własnej osobie, który dołączył do Halfina i wziął udział w dalszej dyskusji. Gitarzysta oraz fotograf podzielili się w sieci zdjęciami z tego wydarzenia - sprawdź je poniżej:

Oto najsłynniejsze riffy, skomponowane przez gitarzystę: