Dani Filth (Cradle of Filth) i Ed Sheeran na wspólnym lunchu! Prace nad wspólną muzyką wkraczają na nowy etap?

i

Autor: Screen z Twittera/CradleofFilth - https://twitter.com/CradleofFilth/status/1605955792170938368/photo/1 Dani Filth i Ed Sheeran pracują razem!

Kiedy światło dzienne ujrzy wspólny utwór Cradle of Filth i Eda Sheerana? Dani Filth nie ma dobrych wieści

2024-01-15 10:01

Już od dłuższego czasu wiadomo o tym, że doszło do współpracy dwóch artystów z zupełnie odmiennych muzycznych światów - Daniego Filtha z zespołu Cradle of Filth i Eda Sheerana, czyli jednego z najpopularniejszych popowych muzyków na świecie. Dosłownie lata mijają już od pierwszego ogłoszenia tego projektu - kiedy w końcu miałby on ujrzeć światło dzienne?

O tym, że Dani Filth - lider black metalowego zespołu Cradle of Filth, współpracuje z Edem Sheeranem, wiadomo od prawie trzech lat! Podczas edycji festiwalu Bloodstock Open Air, który odbył się w 2021 roku, Dani poinformował, że jest bardzo bliski rozpoczęcia na poważnie nagrań z jednym z najpopularniejszych popowych muzyków na świecie. Panowie wymienili kilka maili i mieli w planach spotkanie w domu jednego z nich. Pod koniec sierpnia 2022 roku Filth zaktualizował stan rzeczy, zwracając uwagę. że prace wciąż trwają, zostały zahamowane przez czynniki zewnętrzne, fani mogą być jednak pewni, że efekty prędzej, czy później ujrzą światło dzienne.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Dani Filth (Cradle of Filth) i Ed Sheeran na wspólnym lunchu! 

W grudniu 2022 roku w oficjalnych social mediach Cradle of Filth pojawiło się zdjęcie, przedstawiające Dani’ego i Eda na wspólnym lunchu! Podpis głosi. że muzyk ‘właśnie zrobił coś bardzo zabawnego’. Fani stawiali, że doszło wreszcie do wyczekiwanych nagrań i wyglądali premiery singla - od publikacji fotki minął własnie rok i nic! Dani postanowił więc dać kolejny update w sprawie.

Nowy album Cradle of Filth a na nim utwór z Sheeranem?

Lider formacji udzielił ostatnio wywiadu dla kanału Pełna Kulturka. W rozmowie Dani Filth zdradził, że trwają intensywne prace nad nowym albumem grupy, którego nagrania rozpoczęły się już w lipcu ubiegłego roku, w międzyczasie z wielu względów zostały one jednak przerwane i wznowione w listopadzie. Wokalista przyznaje, że cały proces trwa dłużej, niż zwykle, jednak wpływ na to miał przede wszystkim bardzo intensywny okres koncertowy. Dani zdradził też, że to właśnie na tej płycie pojawi się niespodzianka w postaci wyczekiwanego duetu z Sheeranem. Muzyk zdradził, że kilka osób słyszało już ten numer i nie kryło zachwytów, a będzie on czymś, co całkowicie zaskoczy fanów, zarówno Cradle of Filth, jak i wokalisty.

Kiedy można spodziewać się premiery nowego krążka Cradle of Filth i w związku z tym wyczekiwanej współpracy? Muzyk mówi, że cały proces nagrań jeszcze chwilę potrwa, gdyż formacji zależy bardzo na tym, by był on dopracowany - jest on także pierwszym, jaki ta wyda za pośrednictwem wytwórni Napalm Records. Dani zaznacza, że pierwszy singiel, zwiastujący wydawnictwo, ukaże się najpewniej na przełomie września i października, a premiery samej płyty można się spodziewać pod koniec tego roku lub już w 2025 roku.

Oczywiście jedną z niespodzianek, ale nie jest to aż tak wielka niespodzianka, jest to, że mamy piosenkę, w której gościnnie występuje Ed Sheeran. Będzie na albumie. Ludzie już to słyszeli i ją uwielbiają. Ale jest tak, jak sobie wyobrażasz – to Cradle of Filth i Ed Sheeran. Brzmi jak Ed Sheeran, brzmi jak Cradle of Filth. Jest w nim wybuchowy beat. Myślę, że ten album zaskoczy wiele osób. Nie oznacza to jednak, że album będzie komercyjny. To bardzo ciężka płyta. Po prostu podnieśliśmy poprzeczkę jako zespół. W stosunku do naszego poprzedniego krążka posunęliśmy się o krok dalej w przyszłość. Wszystko postrzegamy jako ewolucję, jako kolejny krok w ewolucji, jako niezbędne ogniwo w łańcuchu. A ten album będzie dla nas ważną płytą – naszą pierwszą dla Napalm Records, pomijając płytę koncertową. Ale tak, z niecierpliwością czekamy na ten rok. I nie ma pośpiechu. Mnóstwo występów przed nami. Ale spodziewajcie się pierwszego singla prawdopodobnie w okolicach września, października - mówi Dani.