Kerry King (ex Slayer) oficjalnie zapowiedział solowy album! Muzyk ostro o byłym muzyku Slayera: Dla mnie jest martwy

i

Autor: Dave Allocca/StarPix/REX/Rex Features/East News Kerry King z solowym projektem i ostro o Davie Lombardo!

Kerry King (ex Slayer) przedstawia pierwszy solowy album! "Powstaję z piekła"

2024-05-17 6:00

Kerry King to prawdziwa legenda thrash metalu. Gitarzysta, współzałożyciel zespołu zupełnie kluczowego dla tego brzmienia, czyli Slayera, pozostawał w jego składzie do do 2019 roku, będzie również brał udział w zapowiedzianych na jesień tego roku koncertach powrotnych legendy. Muzyk stawia przy tym również na ścieżkę solową i oto prezentuje swój pierwszy autorski projekt!

Kerry King od początku do samego końca był ikoną zespołu Slayer. Gitarzysta współzałożył grupę w 1981 roku wraz z Jeffem Hannemanem i był jednym z dwóch jej członków, którzy pozostali w składzie przez cały okres jej istnienia. Przez prawie czterdzieści lat obecności na rynku, formacja zapracowała sobie na miano ikony brzmienia thrash metalowego, zaliczana jest, obok Metalliki, Anthraxu i Megadeth do tzw. "Wielkiej czwórki thrash metalu". Choć dzieje legendy nie były najłatwiejsze, to wydała ona dwanaście albumów studyjnych, trzy płyty koncertowe, dwie EP-ki i jeden cover album, wskazuje się ją jako jedną z najbardziej wpływowych grup w historii metalu, kluczowy wpływ na to miał album Reign in Blood z 1986 roku. W 2018 roku zespół ogłosił, że wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, a po jej zakończeniu w 2019 roku Slayer usunął się w cień, by zupełnie niespodziewanie powrócić w tym roku i zapowiedzieć na jesień kilka koncertów, pierwszych od pięciu lat!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Kerry King prezentuje pierwszy solowy projekt!

Gitarzysta od samego początku nie ukrywał, że on sam ani myśli żegnać się ze światem muzyki i skupi się teraz na działalności solowej. Pierwsze bardziej konkretne informacje zaczęły się pojawiać w 2020 roku, jednak dopiero pod koniec ubiegłego roku King powiedział, że materiał jest na finiszu i ujrzy światło dzienne w 2024 roku. Jak obiecał, tak zrobił!

W poniedziałek 5 lutego artysta oficjalnie zdradził, że jego debiutancki autorski album został zatytułowany From Hell I Rise. Wydawnictwo ukazuje się 17 maja 2024 roku i liczy sobie 13 premierowych utworów! W ramach prac nad wydawnictwem, King utworzył zespół sesyjny, w skład którego wchodzą Mark Osegueda na wokalu, były gitarzysta Machine Head, Phil Demmel, basista Kyle Sanders i były perkusista Slayera, Paul Bostaph.  Jak ogłosił w oświadczeniu prasowym sam zainteresowany, na krążku mieszają się różne brzmienia, jak klasyczny punk, speed punk, thrash, czy po prostu zwykły heavy metal. Całość promują single Idle Hands i Residue.

Kerry King na Mystic Festival 2024!

Przypominamy, że nowy autorski materiał od Kerry'ego będzie można usłyszeć w Polsce! Muzyk jest jedną z gwiazd tegorocznego Mystic Festival! Artysta zagra na festiwalu w sobotę, 8 czerwca na Scenie Głównej.

Oto nasz wybór metalowych krążków wszech czasów: