KK's Priest

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mind Art Visual

K.K. Downing i Tim "Ripper" Owens (ex-Judas Priest) ogłaszają szczegóły nowej płyty KK'S PRIEST!

2023-07-06 8:26

Zaraz po świetnie przyjętym pierwszym albumie z 2021 roku, „Sermons Of The Sinner”, który zadebiutował na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii i nie tylko – KK'S PRIEST ponownie powracają do grzechu ze swoim kolejnym krążkiem. „The Sinner Rides Again” ukaże się 29 września 2023 roku za pośrednictwem nowej macierzystej wytwórni zespołu, austriackiego rockowo-metalowego imperium Napalm Records.

Na “The Sinner Rides Again” zespół podwaja siłę melodii swojego debiutu – który Metal Hammer UK nazwał „niezwykle przyjemnym”, a Metal Injection określił jako „chwytliwy z mnóstwem gitarowych czarów”. “The Sinner Rides Again” zawiera dziewięć utworów czystego piekielnego ognia, za które odpowiedzialne jest potężne heavy metalowe połączenie byłych muzyków kultowego Judas Priest: zdobywcy nagrody Grammy -  K.K. Downinga (gitara) i Tima „Rippera” Owensa (wokal), wraz z A.J. Millsem (gitara), Tony Newtonem (bas) i Seanem Elgiem (perkusja). Utwory wyprodukowane i napisane zostały przez Downinga, a zmiksowane/zmasterowane zostały przez Jacoba Hansena.

Dziś fani mogą doświadczyć przedsmaku „The Sinner Rides Again” dzięki porywającemu pierwszemu singlowi „One More Shot At Glory”. Utworowi towarzyszy intensywny, wysokiej jakości teledysk.

Aby kontynuować dziedzictwo tradycyjnego rocka i metalu, którego miałem szczęście być częścią przez ponad 50 lat, najnowszy album ‘The Sinner Rides Again’ stworzony został, by zabrać słuchacza w podróż, która jest zarówno prawdziwa i fikcyjna ze swoimi postaciami, choć czasami jest to niejednoznaczne. Te piosenki pozwalają wyobraźni wszystkich fanów tego wspaniałego gatunku muzyki uciec od rzeczywistości i połączyć się z nami, aby kontynuować nasze heavy metalowe doświadczenie w przyszłości - K.K. Downing tak mówi o “The Sinner Rides Again”.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

K.K. Downing po odejściu z Judas Priest

Po odejściu z Judas Priest, powrót K.K. Downinga był niepewny. Ten kultowy gitarzysta powrócił z dowodem na to, że nie był gotowy na zaprzestanie pisania klasycznych metalowych piosenek lub odłożenie swoich słynnych gitar Flying V – biorąc udział w uznanych międzynarodowych występach (m.in. z Judas Priest, kiedy zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame w listopadzie 2022 r.), co miało być zwiastunem powstania KK'S PRIEST.

Niedawno cytowano Downinga, który powiedział: „Straciliśmy wielu wspaniałych ludzi – na przykład Dio, Lemmy’ego – ale ten niesamowity i niepowtarzalny styl muzyczny musi zostać zachowany tak długo, jak to możliwe i czuję, że chcę nadal grać moją rolę  i bronić tego gatunku metalu, który wszyscy znamy i kochamy”. „The Sinner Rides Again” jest świadectwem tego wezwania do klasyki, a jednocześnie przyspieszenia z pełną mocą w przyszłość, stworzonego przez jednego z najważniejszych wykonawców w  heavy metalu.

Imponująca oprawa graficzna “The Sinner Rides Again” została stworzona przez utalentowanego artystę Andy'ego Pilkingtona.

Z zupełnie nową płytą, która wymagała umieszczenia w świetnej wytwórni płytowej, dyskutowaliśmy o wytwórniach, które nam się podobały, a Napalm Records była jedną z tych firm. Można śmiało powiedzieć, że Napalm jest liderem gatunku heavy metalu i był przez długi czas już od dawna. Mają fantastyczną listę zarówno uznanych, jak i nowych zespołów i artystów, z którymi należy się liczyć. Jest to więc lista czołowych zespołów metalowych na świecie dzisiaj i w dającej się przewidzieć przyszłości. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że jesteśmy podekscytowani współpracą z Napalm Records i nie możemy się doczekać wspólnych działań - Downing o podpisaniu kontraktu z Napalm Records.