Josh Homme o swoim romansie z Davem Grohlem: To świetny facet

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Andreas Neumann Josh Homme (Queens of the Stone Age) omawia relację z Davem Grohlem z Foo Fighters

wypowiedzi muzyków

Josh Homme o swoim "romansie" z Davem Grohlem: "Jest naprawdę świetny"

2024-05-16 8:59

Historia związku Dave'a Grohla z Joshem Homme i zespołem Queens of the Stone Age w ogóle jest dość długa i szczególna. Tak z pewnością postrzega ją lider amerykańskiej formacji, czemu wyraz dał w ostatnich wywiadach. Joshua otwarcie omówił swoją relację z liderem Foo Fighters i zdecydował się go nawet określić swoją miłością!

Zespół Queens of the Stone Age z pewnością zaliczył jeden z powrotów tego roku. Formacja wydała swój ósmy, pierwszy od sześciu lat album studyjny. Krążek In Times New Roman... spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów, zyskał także uznanie krytyków, udało mu się również dostać nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy, a wydany jako pierwszy singiel numer Emotion Sickness ma szansę na statuetkę za Najlepszy utwór rockowy. Formacja natychmiast po wydaniu krążka ruszyła w trasę, która trwać będzie także w przyszłym roku (liczymy na powrót do Polski po świetnym występie na tegorocznym Open'er Festival!), gdzieś w międzyczasie jednak lider grupy, Josh Homme, znalazł czas, by udzielić kilku wywiadów.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Josh Homme o swojej przyjaźni z Davem Grohlem

Ważną część rozmowy z magazynem "NME" stanowiła refleksja o relacji zespołu i samego Josha z liderem innego współczesnego giganta rocka, Dave'a Grohla z Foo Fighters. Przyjaźń oby muzyków trwa od wielu lat, a Dave zagrał na perkusji na kultowych Songs for the Deaf  i ..Like Clockwork. Homme powiedział w wywiadzie, że jego przyjaźń z Grohlem to "najdłuższy romans w całym jego życiu". Muzyk nie ukrywa, że bardzo sobie ceni Grohla, obaj starają się utrzymywać stały kontakt, co w czasach, gdy obaj zajęci są koncertowaniem nie jest łatwe, dodał jednak, że obaj mają takie jedno, ulubione miejsce, do którego regularnie jeżdżą, by porozmawiać z dala od całego świata, a o którym nikt inny nie ma pojęcia. Joshua mówi, że znany ze swojego pogodnego usposobienia Dave ma także ciemniejszą stronę, którą on sam dosłownie uwielbia.

"Inna miłość mojego życia"

To jednak nie koniec! W wywiadzie dla "Los Angeles Times" Homme określił Grohla mianem "drugiej miłości swojego życia". Muzyk powiedział, że obaj jeszcze bardziej zbliżyli się w obliczu trudnych przeżyć ostatnich lat: rozwód i walka o dzieci z Brody Dalle lidera QOTSA, jego walka z chorobą nowotworową, śmierć bliskich przyjaciół: Marka Lanegana, Anthony'ego Bourdaina i Taylora Hawkinsa. Ten ostatni był wieloletnim perkusistą Foo Fighters i zmarł w wieku zaledwie 50 lat w marcu 2022 roku, a kilka miesięcy później Grohl musiał pożegnać swoją ukochaną mamę - dwójce tej zadedykowany został album But Here We Are. Joshua mówi w rozmowie, że wie, że zawsze i wszędzie może liczyć na Dave'a i zdecydowanie jest on osobą, która najbardziej pomogła mu w karierze.

Dave jest trudnym orzechem do zgryzienia, bez względu na to, co ktoś myśli, że o nim wie. Trzyma to gó**o mocno w ryzach. Jest tylko mała grupa ludzi, którzy naprawdę znają Dave'a. To facet, który stawia czoła wszystkim z uśmiechem na twarzy, a ten uśmiech jest bardzo rozbrajający dla kogoś innego. Wszyscy mówią: "Och, wszystko w porządku”. Dowiedziałem się, że naprawdę dobrze by sobie radził w okopach. Nie fizycznie – wcale. Ale emocjonalnie - mówi Josh Homme w wywiadzie dla "Los Angeles Times".

Oto fakty o krążku "Songs for The Deaf":