Johnny Depp i Jeff Beck coverują The Velvet Underground. Posłuchajcie kolejnej zapowiedzi albumu aktora i gitarzysty

i

Autor: Screen z YouTube/Jeff Beck Nowy numer Johnny'ego Deppa i Jeffa Becka

Johnny Depp i Jeff Beck coverują The Velvet Underground. Posłuchajcie kolejnej zapowiedzi albumu aktora i gitarzysty

2022-06-21 14:52

Już w lipcu swój pierwszy wspólny album studyjny wydadzą aktor Johnny Depp i legendarny gitarzysta Jeff Beck. Na początku czerwca Panowie podzielili się ze światem pierwszym singlem, zapowiadającym wydawnictwo, zatytułowane po prostu “18”. Po nastrojowym “This Is a Song for Miss Hedy Lamarr” przyszedł czas na cover kultowej formacji The Velvet Underground - posłuchajcie!

Johnny Depp i Jeff Beck przyjaźnią się od wielu lat, a od niedawna ze sobą współpracują. W 2020 roku ukazał się nagrany przez Panów cover utworu Isolation, oryginalnie wykonywanego przez Johna Lennona. Nowa wersja klasyka powstała rok wcześniej, kiedy to aktor i gitarzysta weszli razem do studia. W ostatnim czasie Depp i Beck wielokrotnie występowali razem na scenie, nie dziwi więc, że na początku czerwca ogłosili premierę wspólnego albumu.

EskaROCK Live! - Happysad - Mów mi dobrze

Johnny Depp i Jeff Beck w coverze klasyku The Velvet Underground

9 czerwca ukazał się pierwszy singiel, promujący nadchodzące wydawnictwo. Został nim nastrojowy numer This Is a Song for Miss Hedy Lamarr, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Na kolejną kompozycję nie trzeba było długo czekać! W piątek 17 czerwca Panowie zaprezentowali swoją wersję legendarnego utworu The Velvet Underground - mowa oczywiście o Venus in Furs. Piosenka utrzymana jest w zupełnie innym klimacie niż poprzedni utwór, brzmi dużo bardziej mrocznie i niepokojąco - posłuchajcie sami! W opublikowanym oficjalnym wizualizerze widać także okładkę płyty!

“18” - szczegóły wspólnego albumu Johnny’ego Deppa i Jeffa Becka

Wspólny album aktora i gitarzysty ukaże się już 15 lipca. Na płycie znajdzie się w sumie trzynaście piosenek. Krążek zostanie także wydany na winylu - stanie się to 30 września.

Sonda
Przesłuchasz wspólnego albumu Johnny'ego Deppa i Jeffa Becka?
Listen to "Niegrzeczni rockmani cz.1" on Spreaker.