John McLaughlin

i

Autor: Materiały prasowe

John McLaughlin w Warszawie! Bilety, data i miejsce koncertu genialnego gitarzysty

2022-11-21 17:25

John McLaughlin & The 4th Dimension wystąpią 27 listopada 2022 roku w warszawskiej Stodole! Kultowy gitarzysta wraz z grupą muzyków z różnych kultur i tradycji muzycznych stworzą wyjątkowy zespół, który zaspokoi wymaganie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Muzyka The 4th Dimension w unikalny sposób integruje różne wpływy kulturowe, zachowując jednocześnie jazzową spontaniczność.

John McLaughlin to legenda jazzowej gitary, współtwórca kultowych formacji Mahavishnu Orchestra i Shakti, muzyk zespołów Milesa Davisa, Ala Di Meoli i Paco De Lucia, Alexisa Kornera. Jego muzyka obejmuje wiele gatunków jazzu, które łączył z elementami rocka, flamenco i bluesa, muzyką hinduską i zachodnią muzyką klasyczną. Stał się jedną z pionierskich postaci muzyki fusion. Solo McLaughlina z utworu Miles Beyond na albumie Live at Ronnie Scott 2017 zdobyło nagrodę Grammy w 2018 za najlepsze improwizowane jazzowe solo. Został sklasyfikowany na 49 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

John McLaughlin & The 4th Dimension - skład zesołu

  • John McLaughlin – guitar
  • Gary Husband – keyboards, drums
  • Etienne Mbappe – bass
  • Ranjit Barot – drums

„The 4th Dimension” łączą muzyków z różnych kultur i tradycji muzycznych, tworząc zespół gwiazd. Muzyka tej grupy w unikalny sposób integruje różne wpływy kulturowe, zachowując jednocześnie jazzową spontaniczność.

Gary Husband jest wszechstronnym instrumentalistą, który z niesamowitą łatwością przechodzi z klawiatury na perkusję. Wwspółpracował z wieloma znanymi muzykami, takimi jak Jeff Beck i Gary Moore.

Ranjit Barot – Hindus z urodzenia, mieszkający w Bombaju – od lat znany jest jako jeden z najciekawszych perkusistó na świecie. Grał m.in. dla Billa Evensa i Scotta Kinseya. Członkiem 4th Dimension jest od 2011 roku.

Étienne M'Bappé jest dziś jednym z najlepszych basistów na świecie. Występował z Rayem Charlesem, Salifem Keitą, Joe Zawinulem i wieloma innymi.

John McLaughlin w Stodole - szczegóły

  • 27.11.2022 WARSZAWA
  • Klub Stodoła
  • otwarcie drzwi godz. 19:00
  • początek koncertu godz. 20:00

Bilety:

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!